Josef Reiman: Kam až sahá arogance moci?

25.03.2012 9:07 | Zprávy

Podívejme se na současné dění v naší vlasti prizmatem člověka s běžnými každodenními starostmi při péči o rodinu, v zaměstnání a nyní také ve společnosti, protože přijde domů, posadí se, pustí televizi a tím to začne...

Josef Reiman: Kam až sahá arogance moci?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Pro vytvoření názoru vypouštím tištěná media, totiž člověk inklinuje k bulváru, protože si rád přečte o tom, že někdo má ještě větší maléry a nepříjemnosti než on. Navíc tato media hovoří řečí svých vydavatelů a ti jsou s ohledem na příslušnost kVIP, navíc zahraniční tiskoví magnáti,  nakloněni současné vládní a politické garnituře. Na rozsáhlé filozofické názory v článcích renomovaných časopisů, které jsou navíc dost drahé, nemá člověk většinou energii ani trpělivost. A tak nastupuje fenomén televizních informací.

Lidé dostanou často jen filtrované zprávy. Není to cenzurou, ale vůlí těch, kteří o jejich publikování rozhodují. Za léta zpět jsme si zvykli, že to, co říká televize musí být pravda. Jenže v posledních týdnech zjišťujeme, že je vše trochu jinak. My dostáváme jen ty informace,  které jsou žádoucí pro současnou vládní garnituru, tedy na politickou objednávku. A tak sledujeme, co vše dělá vláda rozpočtové odpovědnosti a parlament bojující po boku vlády proti korupci a náhle zjišťujeme, že za byrokratickou a neprůhlednou slupkou naší vlády operují lidé, kteří nejsou vzory slušnosti, morálky a už vůbec ne odpovědnosti. Shodou náhod se objevují skutečnosti, které lidem zvedají emoce i krevní tlak.

Vláda neustále hledá způsoby jak dostat do rozpočtu více peněz. A tak navrhuje zvýšení nepřímých daní, úpravu valorizací důchodů a škrty v sociální oblasti i ve zdravotnictví a tím odkazuje řadu lidí k životu na hranici chudoby. To ovšem těm, kteří z tohoto režimu profitují nevadí. Lidé chudnou, ale velké průmyslové komplexy v rukou cizích právních subjektů bohatnou stejně jako banky. Výnosy pak zčásti odklánějí do svých zahraničních mateřských firem a náš státní rozpočet utře nos. Vše je v soukromých rukou a tak naše státní správa nemůže ovlivňovat ceny služeb, ani telekomunikačních, ceny zboží v zahraničních obchodních řetězcích, ani ceny elektřiny, plynu a vody, o pohonných hmotách nemluvě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Reiman

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak přesně chcete docílit těch sankcí za omezování svobody slova?

Jak by to jako vypadalo v praxi, protože to omezování tu je, i když ti, co se ho dopouští tvrdí opak. Problém taky je, že vás třeba nechají nechají říci svůj názor, ale vzápětí vás za něj nálepkují. Třeba tato vláda. Na takové případy by se postihy také vztahovaly? A jaká? A jak chcete postihnout om...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Zakázané ovoce vždy nejlépe chutná

15:16 Jiří Halík: Zakázané ovoce vždy nejlépe chutná

Přečetl jsem si článek europoslance Zdechovského, ve kterém žádá eurokomisařku Leyenovou o zákaz sov…