Kdo viděl záběry z ničivého výbuchu skladiště chemických látek v čínském přístavu Tchien – ťin, měl by si klást mnoho znepokojivých otázek. Tak třeba tuto – proč o něj mediální mainstream, například ve srovnání se lvem Cecilem, projevuje náhle tak malý zájem?
Snad proto, že vzhledem k očekávanému mlčení čínských státních úřadů o průběhu vyšetřování nemá dostatek informací a pouhé spekulování o příčinách tragédie považuje za ztrátu času? To není příliš pravděpodobné vysvětlení. K podobně zlověstným „průmyslovým neštěstím“ přeci nedochází každý druhý den. Je rovněž zajímavé, že o něm příliš nepíší ani ta média, jež jsou k oficiálním výkladům podobných událostí oprávněně skeptická. Proč asi?
Obyčejná exploze?
Je samozřejmě možné, že k výbuchu došlo v důsledku chybné obsluhy skladu či technické poruchy, o čemž by svědčilo i zatčení deseti osob, včetně několika manažerů společnosti, jež skladiště vlastnila. Při pohledu na velikost vzniklého kráteru a dosah ničivé vlny se však nelze ubránit pochybnostem o tom, že tak rozsáhlé škody způsobila „obyčejná“ exploze uložených chemikálií.
Kinetické zbraně
Se smělým výkladem, přišel známý a hojně citovaný americký „alternativec“ Mike Adams na svých stránkách Natural News. Domnívá se, že k explozi došlo v důsledku použití vesmírné kinetické zbraně, schopné zničit zvolený cíl kinetickou energií, vyvolanou extrémně rychle letícím projektilem. To rozhodně sci-fi není, protože je všeobecně známo, že na vývoji těchto zbrojních systémů se již delší dobu pracuje, a že již byly provedeny první úspěšné pokusy. Patřila exploze v Tchien-ťinu mezi ně?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV