Josef Vacek: Gregorovy výroky o korupci v Příbrami byly a jsou nepravdivé

10.06.2012 17:32

Reakce na rozhovor s Liborem Gregorem. (Ad: "Jak začne pinkaná mezi žalobci je zle" LN 2.6.2012).

Josef Vacek: Gregorovy výroky o korupci v Příbrami byly a jsou nepravdivé
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Vážený pane redaktore Kedroni,

v rozhovoru s bývalým detektivem Liborem Gregorem, který aktuálně stojí za podáním trestního oznámení na bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha na Nejvyšší státním zastupitelství v Brně se, objevuje citace "..tam stranická knížka nerozhodovala, šlo jim o peníze, o veřejné zakázky. Další věcí bylo jak město financovalo činnost Jaroslava  Starky". Musím v této souvislosti konstatovat, že se jedná o další z řady nepravdivých výroků, které Libor Gregor jako bývalý vyšetřovatel nebyl schopen nikdy prokázat. Je paradoxní, že tento expolicista a člověk, který měl blízko k Stanislavu Grossovi se dnes stylizuje do role protikorupčního bojovníka. Zvláště, pokud není objasněna jeho role zmiňovaná v tzv. "Kubiceho zprávě", kterou se v roce 2006 tehdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu snažil popsat prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Policisté tehdy zmiňovali některé pasáže z trestního spisu Loreta, který se zabýval pokusem o ovládnutí společnosti Čepro. 

Libor Gregor na sebe v rozhovoru prozrazuje, že ani po deseti letech se není schopen vyrovnat s největší profesní blamáží své policejní kariéry. Přestože policisté Gregor, Szewczyk, Kudrna a další zasahující příslušníci protikorupční policie měli při zásahu plnou podporu tehdejšího ministra vnitra Stanislava Grosse a Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové, byli výsledky jejich vyšetřování tristní. Detektivové prostě nebyli schopni splnit původní  zadání a rychle rozkrýt tzv. "politicko- podnikatelskou příbramskou lobby". Na konci této likvidační mise Libora Gregora mělo být odstranění tehdejšího poslance KDU-ČSL Miroslava Kalouska z aktivní politiky. Samozřejmě k radosti tehdejších špiček vládní sociální demokracie a také levého svobodovského křídla KDU-ČSL.

Jako byly Gregorovy výroky o údajné korupci a rozkrádání na příbramské radnici nepravdivé tehdy, jsou stejně nepravdivé jeho výroky v rozhovoru pro Lidové noviny i dnes.  

Mgr. Josef Vacek starosta města Příbram za KDU-ČSL, v letech 1991-2002.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…