Karel Fiedler: Potrefená husa vždycky zakejhá…

18.01.2012 16:00

Moje babička mne v mládí častovala řadou lidových rčení, byť v tomto směru “kvalit” Jirotkovy “tety Kateřiny” zdaleka (a naštěstí) nedosahovala... Jedno z těch častější bylo určitě to, které jsem použil v nadpisu tohoto článku a já se nyní znovu přesvědčil o moudrosti našich předků, tvořících tato lidová rčení.

Karel Fiedler: Potrefená husa vždycky zakejhá…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Pan doktor Macek nám ale opravdu (po čase) hlasitě zakejhal ! Myslím tím článek, který otiskly LN.

Odkaz z ParlamentníchListů.cz ZDE

Ano pane doktore, Holešovská výzva se vymezuje také právě proti takovým lidem, jako jste vy - jejichž privatizační projekty provázely podivné nejasnosti a záhadné převody majetku mezi různými subjekty a kteří zde vytvořili tuto “politickou a morální kulturu”.

A protože vaši kolegové vaši kauzu knižního velkoobchodu dokázali “trumfnout” ještě většími privatizačními veletoči, vaše kauza už dnes trochu upadla v zapomnění a ti mladší už o ní moc neví.

Uvádím proto jeden z mnoha internetových odkazů, který o této vaší kauze pojednává, ať si to čtenáři ( a ti mladší neznalí ) mouhou v paměti osvěžit:

Článek patří do "seriálu české finanční skandály" a je uvozen textem "Podvod po česku" ...

Píšete pane doktore, že pod Holešovskou výzvou není nikdo podepsán … no to je tvrzení z kategorie “kdo nechce vidět ...” a nebo si v lepším případě děláte legraci....

Lidé, kteří ji podporují, uvádějí svá plná jména ( v drtivé většině ) na intrenetových stránkách Holešovské výzvy, ta kolonka v MENU stránek se jmenuje “připojte se k výzvě” a v tuto chvíli, kdy píšu tuto reakci na vaši demagogii ukazuje počitadlo stav 868. A vězte, že ti iniciátoři jsou právě ta jména na prvních pozicích.

Dostáváme spousty mailů, kde lidé vyjadřují nejen svou podporu, ale píší o rozhořčení a znechucení nad stávající politickou “elitou” a stavem, který již dávno překročil míru toho, co byli dosud ochotni trpět, zdůrazňuji trpět, nikoliv akceptovat.

Reakci, jakou jste předvedl jsme od vám podobných očekávali. A vězte pane doktore, že DĚKUJEME ZA NI !!! vám i LN. Sdělovací média, noviny, ( o televizích ani nemluvě …), tak, jak zarytě mlčela o dění na Islandu (nemám na mysli erupce sopek), ale to, jak Islandský lid svrhl své darebné politiky, vládu a bankéře, tak dosud mlčela i o Holešovské výzvě ( vyjma Parlamentních listů, které o Holešovské výzvě informovali jako první ).

Ponechme na občanech této země aby sami posoudili, co jsou “demagogické žvásty”, jak jste uvedl dle citace jiných novin. Ještě jednou, pro vás paradoxně DĚKUJEME, že jste dostal Holešovskou výzvu do novin. Jsem přesvědčen, že občané si udělají svůj názor sami...ostatně reakce pod článkem (v Parlamentních listech) o tom vypovídají dost výmluvně...

Karel Fiedler, signatář Holešovské výzvy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Je možné zabránit neomezené koncentraci kapitálu?

18:08 Petr Hampl: Je možné zabránit neomezené koncentraci kapitálu?

„Tak, jako nezabráníš jablkům, aby padala na zem, nezabráníš penězům, aby se hromadily,“ napsala mi …