Vše dál jsou už jenom domněnky, jestli ho policista později poznal, chtěl ho zatknout a on do něj vrazil, a proto vystřelil, nebo co se vlastně stalo, nikdo neví. Svědci sice tvrdí, že byl neozbrojený a v okamžiku výstřelu měl Brown ruce nad hlavou, ale jiní zase tvrdí, že to byli jeho známí a nemluví pravdu. Pitva pak ukázala, že měl v těle šest kulek: z toho dvě smrtící v hlavě. A na začátku týdne byl zavražděn nedaleko Fergusonu další mladý černoch. Celkem tam bylo zadrženo přes 30 lidí a mezi demonstranty bylo identifikováno asi 200 černochů z odlehlých míst: New Yorku a Kalifornie.
Nepokoje přitáhly logicky do malého městečka novináře z celého světa a ti se snaží svým divákům, posluchačům a čtenářům co nejpřesněji zpostředkovat události, které se tam odehrávají. Co je na těchto tragických událostech nového je, že v tomto městečku, ve státě Missouri, policie znervózněla a začala novinářům bránit ve výkonu povolání a zatýkala je. A to dokonce i zahraniční akreditované novináře, kteří se ničím neprovinili. Mezi prvními zatčeními byli dle novin Die Welt i dva němečtí novináři: Ansagar Graw, ten psal pro Die Welt, a Frank Herrmann, který reportoval pro řadu regionálních novin. Zadrženi byli, jak stojí v novinách Die Welt, údajně proto, že na liduprázdné ulici nezůstali stát. Do vězení byli odvedeni v poutech a propuštěni byli až po třech hodinách. O něco později byl zatčen i reportér Bildu Lukas Hermsmeier. Dle žurnalistů šlo o to, novináře vystrašit, aby se o nepokoje nezajímali a přestali o situaci ve Fergusonu psát. Jde tedy o zřetelné porušení tiskové svobody. K protestům se však místní policie do doby, kdy tento komentář píši, nevyjádřila.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Hvížďala