Dá se tak usuzovat podle zpravodajství Berliner Zeitung. Úřad na ochranu ústavy, který sídlí v Thüringenu, klade při vyšetřování policii překážky a dokonce je v podezření, že vyzradil detailní informace ze sledování podezřelým osobám nebo alespoň jedné takové osobě.
Jak jsme vás již informovali, terorisisté Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt a Beate Zschäpeová, kteří mají na svědomí deset vražd cizinců žijících v Německu, se již v únoru roku 1998 ponořili do ilegality a policie je ztratila ze zřetele. Jenže zemská úřadovna na ochranu ústavy prý sabotovala některá policejní opatření, která měla vést k odhalení jejich pobytu a pohybu.
Podle zmíněných novin to byl právě tento úřad, z něhož unikly informace o policejních opatřeních k místnímu šéfovi neonacistů Tino Brandtovi. Tento muž totiž nebyl neonacista, ale naopak člověk, kterého si do neonacistického milieau nasadil právě Spolkový úřad na ochranu ústavy, a proto panu Brandtovi prozradil, že si policie pronajala v blízkosti jeho domu byt, aby ho mohla denně 24 hodin sledovat. Dokonce se žurnalisté Berliner Zeitung domnívají, že úřad na ochranu ústavy tomuto muži prozradil i čísla policejních aut, která se podílela na jeho sledování. Zdá se, že úředníci pronásledovali i auta, která byla na údajného neonacistu policií nasazená: úředníci se zřejmě obávali, aby nebyly prozrazené další osoby, které pracovaly pro jejich Spolkový úřad.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Hvížďala