Karel Januška: Nález Ústavního soudu

27. 2. 2021 10:02

Nález pléna Ústavních soudců vyjmenoval z Ústavního soudu soudce, kteří nerespektovali pravidla demokracie.

Karel Januška: Nález Ústavního soudu
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Rozsudek každého soudu musí být spravedlivý k oběma stranám sporu (k žalobci i k žalovanému). To je tisícileté pravidlo.

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 14928 lidí

Pro některé naše soudce to neplatí. Připomínám rozsudek soudu, kdy byl obviněný Karel Got z neplacení daní. Rozsudek prvního soudu zněl: "KG platil řádně daně. Soudní výlohy hradí KG."

Pane Václave Moravče, tento případ je ukázkou toho, jak mohou někteří současní soudci rozhodovat. V totalitách se rozhodnutí diktátora vždy považuje za spravedlivý verdikt soudu. Demokracie má jiná pravidla. Moc výkonná je kontrolovaná mocí soudní. Každý výkon moci soudní je za úplatu. To je kriteriem i pro ústavní soudce.

Předseda Ústavního soudu Rychetský sdělil občanům výsledek pléna. Konstatoval, že plénum rozhodlo o pěti soudcích, kteří soudili nespravedlivě. Předseda Rychetský byl mezi nimi. Předseda Rychetský se okamžitě nevzdal funkce soudce, dokonce přemýšlí o tom, že si funkci prodlouží. Ani jeden z pěti ústavních soudců se dosud patrně nevzdal svého mandátu. Tito soudci porušují Ústavu. Jen čestní a spravedliví soudci mohou zastávat funkci soudce. Soudci, kteří nespravedlivě soudili v totalitě, nebyli potrestaní. To ale soudcům bezpečnost nezaručuje. Amnestie typu "Klaus" se nemusí opakovat.

Nejenom ústavní, ale také vládní krize sužuje naši republiku. Někteří zákonodárci se chtějí v současném vládnutí-nevládnutí obrátit na ÚS. Vůbec si neuvědomují v jaém stavu republika je.

Vážení současní členové Ústavního soudu. Užíváte výhod, které náleží právoplatně jmenovaným soudcům. Ale podle Ústavy se nechováte.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Ne covid, ale kolektivní nákaza blbostí nás ohrožuje

9:20 Miroslav Macek: Ne covid, ale kolektivní nákaza blbostí nás ohrožuje

Čtvrteční glosy Miroslava Macka.