Karel Januška: Parlament a justiční mafie

30.09.2019 7:33

Tvořit zákony proti základním občanským právům mohou pouze zákonodárci, kteří nechápou základy demokratického státu.

Karel Januška: Parlament a justiční mafie
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška

Zákonodárci nutí jiné zákonodárce, aby nad rámec základních občanských práv, sdělovali údaje o svém majetku. Zřejmě se domnívají, že všichni kolegové kradou. Pirátská strana je strana loupežníků? Svého času Věci veřejné prosazovaly (spolu s ostatními stranami) obdobné zákony.

Občanská práva jsou v právním státě zajištěná každému občanovi bez výjimky. Žádný zvolený zástupce nesmí o svá základní občanská práva přijít. Zákon může omezit práva všech občanů, ale členové Parlamentu si to neuvědomují.

Co je k takovým nařízením vede? Vyšší zájem „občanů s právnickým vzděláním“, nebo neporozumění principům demokratického státu? Domnívat se, že z majetkových přiznání lze dovozovat trestnou činnost, je naivní. Trestná činnost musí být doložená skutkem. Na tom je založený princip právního státu.

Případ H-System je typický, protože došlo ke dvěma různým rozsudkům téhož případu. Občané nabyli majetek v dobré víře, a jiný soud je tohoto majetku zbavil. Advokáti obou skupin ukázali, jak nesmyslné postupy v naší justici platí.

Jestliže jste, dámy a pánové zákonodárci, vydali předpis o svých nových povinnostech, tak pracujete pro diktaturu. Pro diktaturu zvláštního typu. V naší republice je to diktatura „osob s právnickým vzděláním“ nad osobami bez právnického vzdělání. Je to justiční mafie. Tvůrci takové spravedlnosti sedí mezi vámi (Jiří Pospíšil, Kalousek, M. Benda, a mnoho bývalých senátorů a poslanců za strany, které už mezi vámi nejsou).

Ústavní soud podle Rychetského prý hledá pravdu. Výsledky své činnosti označuje za Nálezy. Obrátit se na ÚS mohou pouze advokáti. Lze takový stav označit jako rovnost občanů před zákonem? Když ÚS nalezne nespravedlnost, měl by automaticky rezignovat na svou funkci, nebo opravit příslušný zákon, protože dokázal, že je špatný. Dokázal, že Ústava je buď špatně napsaná, nebo se nedodržuje. Současný ÚS zruší špatný výrok obecného soudu a řešení nechává opakovat podle existujících předpisů. Třeba do nekonečna. Občané s právnickým vzděláním mají o práci postaráno. Někdo to dozajista zaplatí.

Občany jste zbavili domovského práva. Každá obec se o své občany starala podle svých možností. Totalita to nepotřebovala, protože se "postarala o všechny". Bojovníci za práva všech občanů, proč jste nechali domovské právo zlikvidovat?

Dámy a pánové zákonodárci,

byli jste to pouze vy a vaši předchůdci, kteří navrhli a schválili právní normy, kterými se současná justice řídí. Lépe řečeno, přejali jste totalitní řízení soudních procesů z totality. Nedovolili jste klouzavý mandát pro ministry, protože vaše veřejné interpelace přenáší ČT, což je ryze reklamní záležitost. Zplodili jste šmejdy a vykuky exekutory. Ještě máte možnost, abyste u občanů potvrdili svůj postoj k demokratickému státu.

Aby se republika stala skutečným právním státem, jsou k tomu potřebné dva kroky:

1. Vláda s okamžitou platností odvolá Pavla Zemana z postu Nejvyššího státního zástupce. Dočasně pověří touto funkcí pracovníka, na kterém se vláda shodne. Tomuto úředníkovi sdělí, že je zodpovědný za jednotný postup ve všech úřadech státního zastupitelství. Hierarchie rozhodování ve všech úřadech je nesporná. Vláda připraví návrh, jak do právních norem vrátit domovské právo.

2. Soudcům je třeba nařídit, aby ignorovali totalitní způsoby rozhodování, protože hodláte přijmout následující doplnění právních předpisů:

§1. Hierarchické uspořádání lidského poznání a právních norem tvoří zákon, podle kterého soudci rozhodují. Jsou to:

(1) Zákony přírodních a matematických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

(2) Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

(3) nařízení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (EU, NATO),

(4) zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

(5) nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

§ 2. O vazebním zadržení občana rozhoduje soudce, který se stává jeho zákonným soudcem.

§ 3. V soudním řízení musí soud vyhodnotit každý předložený důkaz.

§ 4. Soudnictví je dvoustupňové. Každý spor má nárok na dva zákonné soudce, případně rozhodnutí dovolacího soudu.

§ 5. Státní úředníci plní cíle, které si současná vláda stanovila. Vedoucí státních úřadů jsou za to zodpovědní.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

20:57 Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

Vyjádření experta Trikolory k útokům na kritiky války.