Karel Januška: Soudy a rozhodování

06.11.2017 16:00 | Zprávy
autor: PV

Jedinou povinností každého soudu je, aby rozhodl, zda žalující strana má pravdu, nebo nemá pravdu. To naše soudy nečiní.

Karel Januška: Soudy a rozhodování
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška

Nic jiného soudy nesmějí činit. Ani jedné straně sporu nesmí soud usnadnit její tvrzení.

Obvyklými stranami sporu jsou dva občané, nebo občan a jiný subjekt. Je lhostejné, která strana sporu se na soud obrací. Výsledek soudního rozhodnutí má pouze dvě základní možnosti.

Buď A: Žalobce je v právu (žaloba má pravdu).

Nebo B: Žaloba se zamítá.

Jestliže soudce rozhodne, že nastal případ A, z toho mu současně plyne povinnost, aby zopakoval, jaké povinnosti z jeho rozhodnutí plynou pro stranu žalovanou. Nic není zadarmo, i soudní aparát platí všichni občané, takže současně musí stanovit, že veškeré náklady žalobce musí nahradit stana žalovaná (která v právu není).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

K čemu je dobrý nějaký zmocněnec pro cokoliv?

O co jiného jde, než o jakousi trafiku? A proč tolik lpíte na nějaké funkci? Vždyť přeci pro lidi toho snad můžete udělat dost i jako poslanec nebo proč jste vlastně kandidoval? A co jste zatím jako poslanec dokázal? Zatím mi přijde, že řešíte jen sám sebe

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Může být farizej prezidentem a prezident farizejem?

15:26 Jiří Halík: Může být farizej prezidentem a prezident farizejem?

Kdo je farizej? V přeneseném smyslu se termín „farizej“ stal synonymem pro pokrytce a licoměra, kvůl…