Karel Januška: Věda ve službách mocných

01.12.2020 18:57

Víra, že následující volby učiní z republiky právní stát, je marná. Vysoké školy budou nadále produkovat „občany s právnickým vzděláním“, kteří podle potřeby budou barevně natírat republiku.

Karel Januška: Věda ve službách mocných
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Každý občan považuje lékařství za vědu. Lékařská diagnóza je založená na počtu pravděpodobnosti. Tisíciletá zkušenost stanovila statistické parametry zdravého občana. Nejenom tělesná teplota, ale také krevní tlaky, glukóza, leukocyty, hemoglobin a dalších desítky parametrů, které praví, že občan je s velkou pravděpodobností zdravý.

Náš ministr zdravotnictví spolu s vládou, poslanci a komentátory ČT 1 tuto skutečnost nerespektují. Pan ministr zdravotnictví by měl někdy operovat poslance, nebo člena vlády. Měl by operovat předsedu Ústavního soudu. Ten se tvrdě a pravdivě v televizi vyjádřil o krocích premiéra. Bohužel pan Rychetský zapomněl, že mu Ústava předepisuje, že má rozhodovat spravedlivě. Když nalezne nespravedlnost, je ÚS poslední institucí, která musí z právních norem a postupů tuto nespravedlnost odstranit. Pan Rychetský nebyl malým chlapcem, když popravovali paní Horákovou. Byl ve funkci, když Klaus st. se Zemanem porcovali republiku a uzavírali opoziční smlouvu.

Víra, že následující volby učiní z republiky právní stát je marná. Vysoké školy budou nadále produkovat „občany s právnickým vzděláním“, kteří budou podle potřeby barevně natírat republiku. Poslanecká a senátorská křesla by měla víc pálit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří

16:21 Petice: Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří

My, níže podepsaní, odmítáme kádrování za názory a kritiku kolegů, kteří sami tleskají nadávkám na k…