Karel Januška: Zákonodárci a justice

10. 10. 2020 10:02

Hnutí ANO ve volbách v roce 2013 slibovalo: „Právo a soudy tu nejsou pro právníky, ale pro občany. To neznamená, že musí laik rozumět všem zákonům, ale naopak, že to nepotřebuje.“

Karel Januška: Zákonodárci a justice
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

V následujících volbách v roce 2017 získalo ANO 30% hlasů. Občané předpokládali, že řízení státu potřebuje nápravu. Hnutí ANO sestavovalo koaliční vládu.

Pane premiére, splnil jste svůj slib voličům, že se k soudům bude chodit pro spravedlnost??

Prezident USA sděluje voličům, aby se nebáli onemocnění covid-19. Váš ministr zdravotnictví vymýšlí, jak omezit pohyb občanů a školáků, aby vyhověli jeho názorům na to, jak zamezit šíření chřipky.

Spravedlnost u soudů a nebezpečí koronaviru jsou dvě různé věci. Když jdete na operaci očí, nesmíte být ohrožený zhoubným nádorem. Oční specialisté vás nebudou operovat. Sdělí vám, že si nejdříve musíte vyřešit operaci tumoru.

Pane Prymulo, ještě jednou přemýšlejte: Jste občan lékařským vyšetřením evidován jako občan s tumorem. Současně máte potíže se zrakem. Oční lékař vám navrhuje postoupit operaci kataraktu. Domníváte se, že můžete postoupit operaci kataraktu aniž byste vyřešil problém tumoru? Žádné konzilium by vám operaci kataraktu nepovolilo. Vaše současné omezování osobní svobody občanů je zmateční.

Pravda a spravedlnost u soudů je ten největší problém, ve kterém jsou občané republiky od mnichovské dohody. Soudci jsou zkorumpovaní. Ústavní soud pohrdá Listinou základních práv a svobod. Soudní systém zůstal deformovaný od vítězství "dělnické třídy" v roce 1948. Příklad:

Výpis z obchodního rejstříku denikn.cz (MS v Praze oddíl B, vložka 23612)

Předmět podnikání: Výroba,obchod a služby NEUVEDENÉ v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, .

Předmět činnosti: Pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor.

Nečetl jsem přílohy1 až 3. Ale každý si může domyslet, že šíření lživých informací rozhodně není povolené podnikání, Ale denikn.cz má toto podnikání povolené, protože není uvedená v příloze 1 až 3.

Pane premiére a ministře spravedlnosti, jak mohl Městský soud v Praze takový vklad zapsat, je mi záhadou. Zápis byl učiněný 28. června 2018.

Pan Prymula je možná lékařem. Ale lékařská věda je o něčem jiném, než o vzdálenostech a počtech občanů u stolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Rakouští sociální demokraté pro opatrný postup

21:28 Richard Seemann: Rakouští sociální demokraté pro opatrný postup

Možné úvodní kroky pro uvolnění lockdownu, které chce v pondělí Kurzova vláda projednat, jsou velmi …