Karel Škácha: CRABí slib

08.03.2017 8:35

V lednu 2014 Nadační fond proti korupci zveřejnil tiskovou zprávu o dalším podezřelém IT projektu, o tzv. systému CRAB. Centrální registr administrativních budov si pořizuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Už to zní složitě, přitom prý jde o trochu složitější excelovou tabulku. Acta non verba za 60 tisíc tehdy získala odpověď na otázku, kolik úřad v minulých letech utratil za počítače a počítačové programy. Výběr proběhl neveřejně, protože vznikl na původním systému IBM a jiný pecař to prý neumí… Cena čtvrt miliardy korun českých byla samozřejmě navýšená, navíc se ale zjistilo, že CRAB bude nejspíš nakonec stát skoro třikrát tolik.

Karel Škácha: CRABí slib
Foto: nfpk.cz
Popisek: Nadační fond proti korupci

Na tento malér upozornil v roce 2014 rovněž bývalý náměstek úřadu Petr Urbánek, a proto je každému jasné, že vedení úřadu o celé věci ví a nic proti tomu nedělá, spíše naopak. Ředitelka ÚZSVM Arajmu se vehementně brání všem nařčením, tvrdí, že s projektem nemá vlastně nic společného, ačkoli seděla ještě pod svým dívčím jménem přímo v hodnotící komisi a v pozici ředitelky roky nekonala.

Z jakého důvodu tak bojuje? Česky bych tomu rozuměl tak, že na pozici decision makera sedí někdo, kdo za to plní nějaký slib a jelikož je toto největší zakázka úřadu, evidentně problémová, nemůžu si nemyslet nic jiného, než že paní ředitelka vypadá, chodí a kejhá právě jako ta hledaná kachna.

Snad se brzy dozvíme o dalším úspěchu Nadačního fondu proti korupci, případ aktuálně převzali detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu, kteří se chystají prověřovat roli jednotlivých lidí z ÚZSVM při schvalování zakázky…

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Nadačním fondem proti korupci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…