Ale občané si mohou za jeji existenci sami. Za 3 roky vlády Mirka Topolánka a 5 let vlády Václava Klause se občané nepoučili, nepochopili, jak funguji tyto konzervativní vlády. I invalidní důchodkyně nebo důchodkyne se základním vzděláním skočili na špek systematickému lhaní, že kdyby vládl Paroubek, tak bychom „zažili Řecko“.
I invalidní důchodkyně nebo důchodkyne se základním vzděláním skočili na špek systematickému lhaní, že kdyby vládl Paroubek, tak bychom „zažili Řecko“. Občané nějak nepochopili, že Řecko má nebo mělo při zhruba stejném počtu obyvatel cca 8x větší státní dluh, nepostřehli, že za 3 roky vláda Mirka Topolánka se deficity státního rozpočtu ztrojnásobily. Jak říkal Mirek Topolánek: kdybychom jim říkali pravdu, tak by nás nikdo nevolil“, Tak statečně lhali.
Před 2 a půl rokem se i část důchodkyň radovala, jak „Paroubek dostal na frak“. Teď procitly a zjistily, jak byly orubány. Jak vláda šetří na jiných, jak 2/3 protikorupční vlády rozpočotvé zodpovědnost musela již kvůli korupci odstoupit.
Je docela humorné, když někdo tvrdí, že teprve za této vlády se začala vyšetřovat korupce. Je tomu právě naopak, vláda a její členské strany se ze všech stran snažily zabránit vyšetřování korupce. Stačí připomenout odlolání ministra Pospíšila či ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy. Politikové za TOP09 se naučili jako mantru: „škrtáme teď, abychom později nemuseli škrtat ještě více. Představitelé vlády se za každou cenu snaží ulehčit placení daní, zdravotního a sociálního pojištění bohatým a sebrat peníze důchodcům, nezaměstnaným a rodinám s dětmi. Vláda, která si zadala jako prioritu vzdělávání a školství a vědu, zrušila výzkumné ústavy, které bylo podřízené ministerstvu školství, aby ušetřila na úřednicích. Ovšem v těchto výzkumných ústavech většinu zaměstnanců nebyli úřednící, ale odbornici Ministr školství zrušil právní oddělení, aby ušetřil a pak platil drahé externí právníky. Typické manažerské „úspory“, které nevedou k ničemu jinému než ke zvýšení výdajů. Módou se stává outsourcing, tedy využití externí firmy, např,. v případě IT, kdy vlastní zaměstnance, kteří byli připravení okamžitě zasáhnout, nahrazují externí firmou, jejíž pracovníci ovšem přijedou např. za 3 dny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vasevec.cz