Karol Hrádela: Proč případ prof. Gerlocha vybízí k návratu ke kořenům ústavního soudnictví

24.03.2019 7:35 | Zprávy

Neudělení souhlasu k jmenování profesora Gerlocha za ústavního soudce je důvodem k zamyšlení nejen nad úlohou Ústavního soudu, ale i našeho Senátu a prezidenta, ale zejména nad tím, co to znamená pro normální lidi.

Karol Hrádela: Proč případ prof. Gerlocha vybízí k návratu ke kořenům ústavního soudnictví
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

Nemíním hodnotit, nakolik neudělení tohoto souhlasu je, či není správné . V každém případě, přestože ne vždy s jeho názory souhlasím, musím konstatovat, že profesor Gerloch je špičkovým právníkem. Nepřipadá mi, že by jeho zveřejněné rozbory byly cíleně přizpůsobované, aby se někomu zavděčil.

Některé argumenty z jednání Senátu mne zarazily. Posuzuji celou otázku požadavků na ústavního soudce možná chybně. Pokud někdo někde školí, neznamená to, že se musí podílet na problémech instituce, kde školí. Podílel se snad stávající předseda TOP 09 Pospíšil v době, kdy byl ministrem a učil na Fakultě právnické ZČU v Plzni, na tom, co později bylo zjištěno?

Pokud někdo radí grázlům, nemusí být grázl. Sám jsem byl ustanoven soudem za obhájce několika vrahů. Jsem snad proto vrah?

Pokud advokát poskytuje právní službu, důležité je, zda ji poskytuje kvalitně, či ne. Není důležité, komu ji poskytuje; musí postupovat ke všem stejně a nikoho nesmí preferovat či poškozovat. Každý má právo na právní službu. Není důležité, zda jde o řadového občana či politika, chudáka či miliardáře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Hrádela , soudnictví , Gerloch

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…