Karol Hrádela: Zcela chápu, že mnoha lidem vadí Babiš

10.04.2018 15:19

John Stuart Mill, anglický filosof, empirik, politický ekonom a liberální politik poloviny 19. století, kdysi napsal: „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.“ Souhlasím s jeho názorem.

Karol Hrádela: Zcela chápu, že mnoha lidem vadí Babiš
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

Nemusím být prosazovatelem kohokoliv, ale uznávám, že i ten, s kým nesouhlasím, má právo na svůj názor. Pokud napadají urážkami vítěze Ti, co nezvládli vyhrát ve volbách a neprosadily své názory ve volbách, nesvědčí to ani tak o vítězi, ale o malosti poražených.

Možná by poražení měli respektovat principy demokracie a ústavní pořádek České republiky, a ne o něm žvanit a vydávat se za jiné. Naše země dle Ústavy. "Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana." a "Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní." Pokud hrstka lidí demokratické principy nerespektuje a přitom tvrdí, že hájí Ústavu, tak je mi to líto. Napadat kohokoliv skandalizací místo postupů, které lze použít v souladu s právem, je trapné. Pokud například drtivá menšina studentů tvrdí: Studenti jsou tady, je to stejně přesné, jako když někdo tvrdí, že Starostové a nezávislí něco chtějí. Správné vyjádření by bylo: Drtivá menšina studentů a jednotky procent starostů. Například v České republice je obcí 6 253 a 15 067 částí obcí. Jako starostové a nezávislí pak vystupuje strana, která nemá ani 1500 členů. Drtivá většina starostů je mimo tuto stranu. Ale prý starostové a nezávislí. Považuji se za nezávislého, ale žádnou stranu jsem nezmocnil, aby za mne jednala a tvrdila, že mne jako nezávislého zastupuje.

Usmívám se, když slyším, o tom, že někdo nemá sebereflexi, že by někdo neměl kandidovat a měl odstoupit a jiné pohádky. Zcela chápu, že mnoha lidem vadí Babiš. I já mám k některým jeho krokům výhrady. Rozumím mu ale, že chce být premiérem a nerespektuje názory lidí, kteří s ním nesouhlasí. Asi by žádný normální člověk na jeho místě neodstoupil. Nedivím se Babišovi, že usiluje o to, aby byl premiérem, pokud je přesvědčen, že je stíhán účelově proto, aby se mu zabránilo v některých krocích v ekonomickém zájmu České republiky.

Zhruba před čtvrt rokem se mne dotázal klient, zda lze v České republice někoho účelově stíhat. Nemám rád povrchní řeči, ale fakta. Tak jsem pro jeho potřebu zpracoval analýzu o více než 88 normostranách vlastního textu, ke které jsem připsal více než 500 veřejně příslušných zdrojů. Na základě Analýzy považuji postup Babiše za zcela logický. Řada věcí, na které jsem upozorňoval, se později naplňovala. Propukla například aféra Murín, kterého jsem v ní několikrát zmiňoval, komise pro kontrolu GIBS (zde odhaduji, že se s vysokou pravděpodobností předsedou stane poslanec, který na stipendium Nadace Open Society Fund dva roky strávil na Brentwood School v Essexu ve Velké Británii), prokázala se i správnost odhadu, co se bude dít v souvislosti s volbou prezidenta atd. Jeden ze závěrů analýzy byl: "15.Premiérovi odpůrci zejména v případě vítězství ekonoma Zemana v prezidentské volbě a tím i k větší pravděpodobnosti jmenování Babiše za předsedu i další vlády a tím i s přihlédnutím k riziku prosazování ekonomických zájmů České republiky budou usilovat o vytvoření vlády ANO bez Babiše i cestou rozkladu ANO (podobně jako u Věcí veřejných) a o další skandalizaci Babiše, k čemuž jim nahrává nejen zdlouhavý postup státních orgánů v trestním řízení, ale i nerespektování návrhů na provedení dokazován i ve věci ...(pro respektování klientského tajemství vynechávám jméno klienta, ale nebyl to ani politik, ani noviny, ani jakákoliv právnická osoba) " Copak se dnes psalo v souvislosti s ANO? Kdo a pod jakou záminkou usiluje o rozklad ANO? Kdypak se stal rozhodující krok v souvislosti s obviněním Babiše a co se stalo den předtím?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Kobza: Velká (evropská) žranice

8:24 Jiří Kobza: Velká (evropská) žranice

Určitě si mnohý z vás vzpomene na svého času slavný a notně kontroverzní film režiséra Marca Ferreri…