Klára Samková: „Umělec“ Řezník rozpoutává nenávist. Podávám na něj trestní oznámení

5.12.2013 6:45 odp.

Vyjádření advokátky Kláry Samkové pro ParlamentníListy.cz.

Klára Samková: „Umělec“ Řezník rozpoutává nenávist. Podávám na něj trestní oznámení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

"Rozhodla jsem se, že nejen jako právnička, ale také jako matka 15ti leté dcery vypracuji a podám trestní oznámení na tak zvaného umělce, který si říká "Řezník". Jeho videoklip "Ta holka v mym sklepě" je přímým návodem k páchání trestné činnosti a její schvalování. Zejména vizuální složkou tzv. "autor" se dle mého názoru dopouští trestných činů § 364 - podněcování k trestnému činu §365 schvalování trestného činu a to ve vztahu k tr. činům §352 - násilí proti skupině obyvatelstva a jednotlivci § 353 - nebezpečné vyhrožování § 354 - nebezpečné pronásledování §356 - podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod - zde vůči ženám. § 185 - znásilnění § 186 - sexuální nátlak § 149 - mučení a jiné nelidské a kruté zacházení § 145 - těžké ublížení na zdraví

Je všeobecně známo, že "umělci" podobného ražení jako je "Řezník" mají bezprostřední vliv na mládež, na její vnímání hodnot a na to, co je a co není standardem. Jednání "Řezníka" ukazuje, co on sám za standard považuje, s čím se osobně ztotožňuje a tím vybízí i ostatní mladé lidi k akceptaci takového jednání.

Upozorňuji, že i tak dochází čas od času k tomu, že skutečně k obdobným krutě násilným činům dojde, a to dokonce z obdobných pohnutek, jaké jsou líčeny coby "standard" ve videoklipu. To byl také na příklad brutálně zavražděné Petry Vondrákové z Jihlavy, ke které došlo v červenci 2013.

Tak zvané "dílo" tak zvaného "umělce" Řezníka znevažuje tragedii Petry a podobných zneužívaných dívek, znevažuje status ženy a rozpoutává nenávist mezi muži a ženami.

Pakliže je poukazováno na "svobodu slova", případně "uměleckého vyjadřování", zastánci takovéhoto názoru se krutě mýlí, neboť svoboda slova končí tam, kde začíná svoboda a důstojnost druhého člověka. Tuto hranici "Řezník" ani vzdáleně nerespektuje.

Doufám, že k mému trestnímu oznámení se přidají i další ženy, kterým není lhostejný osud jejich dcer a zejména další ženské organizace. "

JUDr. Klára A. Samková, Ph.D.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Klára Samková

Andrej Babiš byl položen dotaz

kampaň

Negativní i špinavá kmpaň tu byly vždy, ale nemáte dojem, že s vaším příchodem do politiky, vše vygradovalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: „Speciální vojenská operace" na Ukrajině a bludy

15:47 Jan Campbell: „Speciální vojenská operace" na Ukrajině a bludy

Nečekané množství dotazů především k v médiích zmiňované námořní invazi ČLR na Tchaj-wan mě nutí sdě…