LIGA LIBE: Stížnost evropské ombudsmance na EU komisi a odzbrojovací směrnici

31.10.2018 9:40

Pavel Černý, iniciátor obou petic proti odzbrojení a president LIGY LIBE k tomu řekl:

LIGA LIBE: Stížnost evropské ombudsmance na EU komisi a odzbrojovací směrnici
Foto: LIGA LIBE
Popisek: LIGA LIBE logo

"Jde o dílo naší LIGY LIBE, další stěžejní projekt, na kterém se intenzivně pracovalo po několik minulých týdnů (či spíše měsíců). Jsme přesvědčeni, že se jedná o velmi propracovanou a argumentačně navíc zdatně podloženou stížnost, kterou se bude muset evropská ombudsmanka Emily O'Reillyová (viz: https://www.ombudsman.europa.eu/cs/home) zabývat a nějak ji prostě oficiálně řešit.

Navíc jde o stížnost nejen na samotnou onu zákazovou směrnici, postihující napříč Evropou (paradoxně ve jménu "boje proti terorizmu") jen a pouze bezúhonné občany, ale taktéž na samotnou Evropskou komisi - na tu, co dala prvotní impulz ke vzniku této populistické, nesmyslné, diskriminační a dokonce i bezpečnost ohrožující direktivy.

Tato naše stížnost by měla být jakýmsi dalším funkčním doplňkem žaloby, kterou podal na totožnou bruselskou směrnici i náš stát - a která díky své propracovanosti má nemalou šanci na úspěch.

A my jsme přesvědčeni, že dalším stupněm odporu vůči tomu hloupému diktátu EU tak bude nejen zmíněná žaloba ČR, podaná cestou českého ministerstva zahraničí, ale prostřednictvím stížnosti LIGY LIBE se nyní taktéž k odmítnutí onoho diktátu připojí na mezinárodní úrovni i statisíce běžných občanů, které by právě unijní zákazy a omezení postihly a velmi negativně mohly ovlivnit jejich životy.

Tak držte palce tomuto dalšímu, zásadnímu počinu, který by neměl být jen jakousi symbolikou - ale podstatnou podporou a dalším mezníkem našeho společného boje. Neb jde o nemálo. Už ne totiž pouze o naše soukromé legální zbraně, naše koníčky, možnost obrany své a našich nejbližších či některých z nás/vás i odborné profese, ale zejména naše práva.

A též i nemalou část svobody, co nám může být do budoucna ukrajována - kousek po kousku...

Prostě, nedáme se, ne?

Sledujte na FB profilu ZDE.

Nvou petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…