Tato výtka je opět jen dalším z projevů pocitu morální nadřazenosti bruselských elit nad všemi, kdo mají výhrady k dosavadnímu integračnímu kursu, věcně oprávněna ale není.
Vždyť jaký plán mají autoři těchto výtek, co se týče řešení aktuálních krizí EU s Řeckem, masovou migrací, bezpečností či hospodářskou stagnací? Žádný, jen stále tužší a centralizovanější unifikaci.
Plán odpůrců dosavadního směřování EU – včetně těch, kteří požadují vystoupení své země z tohoto nevýhodného svazku – je v jádru přece velmi jednoduchý: konec regulací, konec ukrajování suverenit členských parlamentních demokracií, přátelská vzájemná spolupráce v oblastech společných zájmů a pokud možno co nejvolnější mezinárodní obchod.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV