Ladislav Kašuka: Příměří, nebo jen oddechový čas pro Porošenka?!

9. 9. 2014 14:01

Mám čím dál neodbytnější pocit hraničící s jistotou, že příměří mezi kyjevskou juntou a domobranou Novoruska není ničím jiným než pouhým oddechovým časem pro Porošenka a ukrajinskou armádu, která v posledních dnech před příměřím dostávala od domobrany pěkně na frak.

Ladislav Kašuka: Příměří, nebo jen oddechový čas pro Porošenka?!
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko
reklama

Svědčí o tom všechny činy a slova, které nyní Porošenko činí a říká. Například jeho výroky jako „je to naše země, nepřítel bude drtivě poražen“, nebo  „Nařídil jsem (armádě), aby zajistila obranu Mariupolu řadou raketometů, tanky a vzdušnou podporou. Nepřítel utrpí zdrcující porážku“ nezní zrovna jako slova člověka, který by usiloval o nějakou dohodu, kompromis, nebo mír s Novoruskem!

Zdá se, že celé příměří má být jen přípravou na drtivý útok pomocí nových zbraní a střeliva, které mají kyjevským pučistům dodat některé země NATO. Porošenko tyto informace o dodávkách nových účinných zbraní, kterými hodlá drtivě porazit separatisty, říká sám, veřejně a nijak se tím netají. Dokonce se zdá, že ve svém nadšení a z radosti nad slíbenou podporou se nechal poněkud unést a pronesl veřejně to, co mu bylo slíbeno potají, protože většina jím jmenovaných zemí tuto dohodu o dodávkách zbraní popřela.

Zbývá si položit otázku, jestli vyčkávání na to, až ukrajinská armáda dostane nové zbraně a upevní své pozice, není ze strany Novoruska osudovou chybou a nezaplatí za ní vysokou, možná dokonce tu nejvyšší cenu. Být domobranou, zvažoval bych po takovýchto výrocích prezidenta Ukrajiny vypovězení dohody o příměří a útok na Mariupol dříve, než nově vyzbrojená a početně doplněná ukrajinská armáda zaútočí na Doněck a Luhansk s cílem všechny zabít a všechno zničit.

Ladislav Kašuka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Veselý: Vítězný únor v kontextu současnosti

21:37 Pavel Veselý: Vítězný únor v kontextu současnosti

Na dnešní den připadá neslavné výročí Vítězného Února, kdy se komunisté dostali k moci. Lidé byli te…