Začal bych VŘSR (velkou říjnovou socialistickou revolucí). Tato revoluce, která svrhla krutou feudální nadvládu ruských carů, ve skutečnosti vůbec nebyla tak krvavá, jak nám líčí dnešní prozápadní pseudohistorikové. Výstřely z křižníku Aurora, které zahájili útok lidu na Zimní palác, byly pouhým signálem a byly vedené naslepo, nikoli s cílem zasáhnout palác. Vojenská posádka, které měla bránit Zimní palác, se téměř celá bez boje vzdala a bolševici, kteří útok vedli, dali všem vojákům, ale i důstojníkům a vysokým carským vojenským hodnostářům milost výměnou za slib, že nikdy nepozvednou zbraň proti bolševickému režimu a nechali je jít (99% z nich svůj slib později porušilo).
První věc, kterou bolševici udělali poté, co se dostali k moci, bylo zrušení trestu smrti (po invazi opět obnoven), rozdání políček bezzemkům (později se znárodňovali jen velkostatky a velké polnosti) a počali se práce na výstavbě těžkého průmyslu a elektrifikaci země. Téměř okamžitě poté, co se začali všechny tyto mírové plány na modernizaci a rozvoj této dříve feudální zaostalé země realizovat, však jejich snahu přerušila invaze celkově čtrnácti kapitalistických a feudálních zemí, která měla za úkol utopit bolševickou revoluci a snahu o spravedlivější a rovnější systém hned na počátku v krvi.
Válka (ve které hráli svou roli i československé legie) trvala dlouhých 5 let a úplně skončila až v roce 1922, kdy byl potlačen poslední odpor a bolševici znovu ovládli většinu země, kterou se jim pokusila invazní vojska násilím vzít. Společně s invazními vojsky bojovali proti bolševikům a lidu, který je v naprosté většině podporoval také ti carští důstojníci, kteří dříve přísahali, že proti nim nikdy nepozvednou zbraň. Bolševici nejprve ztratili téměř 2/3 země, protože nepočítali s takovýmto zákeřným napadením a slavnou Rudou armádu, která nakonec nad vetřelci zvítězila a později porazila i nacistické Německo a všechny jeho spojence, stavěli vlastně teprve během této invaze z prostých dělníků a rolníků, kteří podporovali jejich myšlenky a ideje a svým odhodláním a odvahou nakonec byli schopni bez řádného výcviku porazit nepřítele a uhájit svou svobodu a nezávislost. Pod cizí nadvládou tak po ukončení této války zůstala pouze velká část Ukrajiny okupovaná Polskem, které využilo oslabení Ruska po První světové válce a výše zmiňované protibolševické invazi a zabralo si pro sebe kus území Ukrajiny, které dříve patřilo carskému Rusku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz