Ladislav Kašuka: Stojí za to truchlit pro Borise Němcova?!

02.03.2015 8:50

Kdo byl vlastně Boris Němcov, čím kdy prospěl Ruské federaci, jaký měl v současnosti vliv a komu nejvíce prospěje jeho smrt? Tyto otázky je třeba si položit, aby člověk dospěl k poznání, kdo asi za vraždou tohoto v současnosti již nepříliš významného politika stojí.

Ladislav Kašuka: Stojí za to truchlit pro Borise Němcova?!
Foto: archiv L. Kašuky
Popisek: Ladislav Kašuka

Boris Němcov býval vlivným politikem a víceprezidentem Ruské federace za éry Borise Jelcina, tedy v době největšího ekonomického, mocenského a morálního úpadku země. V té době se z kdysi mocné a nezávislé velmoci stávala nerostná kolonie USA a všechny výdělečné podniky byly rozprodány cizímu nadnárodnímu kapitálu, nebo byly vytunelovány (stejně jako u nás).

Je jasné, že stálý přísun peněz, které tehdejší ruští politici ze západu dostávali za to, že zradili a zaprodali vlastní zemi (skoro jako bych psal o těch našich) se Němcovovi a řadě dalších politiků musel velice zamlouvat a není tedy divu, že se tací lidé stali později tvrdou opozicí proti politice současného prezidenta Ruské federace Vladimíra Vladimiroviče Putina, díky které se přišlo na celou řadu podvodů a špinavých praktik při divoké jelcinovské privatizaci a většina průmyslu byla přes nevoli západu vrácena zpět pod kontrolu ruského státu!

Kým vlastně Boris Němcov byl a komu věrně sloužil, naznačuje i to, s jakou rychlostí reagovala na jeho vraždu americká politická „elita“ a přední politici států Evropské unie. To, že tohoto kdysi vlivného politika někdo zastřelil přímo v Moskvě a navíc nedaleko Kremlu vypadá jako vražda na objednávku, která měla za cíl pošpinit současného prezidenta a vládu Ruské federace v očích světové veřejnosti a rozhodně mnohem více prospěje Putinovým odpůrcům, než jeho zastáncům, nebo samotnému prezidentovi, který má takovou podporu veřejnosti, že něco podobného nemá ani trochu zapotřebí.

Něco také napovídá skutečnost, že na smuteční průvod pořádaný na počest tohoto opozičního ruského politika přijel ukrajinský poslanec Alexej Hončarenko, který se aktivně účastnil událostí v Oděse, při kterých bylo brutálně zavražděno a upáleno několik desítek odpůrců krvavého majdanského puče a zastánců federalizace Ukrajiny (z tohoto důvodu byl také zadržen ruskou policií).

Západní a naše česká média dělají z Borise Němcova nevinnou oběť a snaží se naznačovat, že za jeho vraždou stojí lidé kolem současné ruské vlády a prezidenta. Dělají z Němcova patriota a hrdinu a vykreslují ho jako neohroženého bojovníka za demokracii. Opravdu jim to budeme věřit, nebo si spočítáme kolik je 2+2 a dáme si dohromady, komu Němcovova vražda nejvíce prospěla, a jaký to asi mohl být patriot, když vrcholem jeho kariéry byla doba vlády Borise Jelcina?!

Ladislav Kašuka

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Rusinko: Spotřebitelská nálada na vzestupu

15:49 Dominik Rusinko: Spotřebitelská nálada na vzestupu

Dubnové výsledky konjukturálních průzkumu ukazují na pokračující oživení tuzemské ekonomiky. Souhrnn…