Mnozí experti na Rusko se totiž domnívají, že Putin vytváří jen zdání své politické, vojenské, ale hlavně ekonomické síly. Kdysi nejvýznamnější západní investor v Rusku William Browder (pro nějž ostatně pracoval právník Sergej Magnitskij, který za nejasných okolností zemřel ve vyšetřovací vazbě) v nedávném rozhovoru pro Die Welt prohlásil, že Putin mu připomíná „pokerového hráče, který má v rukou mizerné karty, ale ve snaze soupeře zastrašit neustále zvyšuje sázky a zkrátka klasicky blufuje: ve skutečnosti nemá silnou armádu, ekonomika je velmi slabá a kapitál ze země neustále utíká“. Tolik William Browder.
Prezident německého Federálního obchodní sdružení BGA Anton Börner pak německému Bildu doslova říká: „Pokud by se pro německou ekonomiku stal případný zahraničně obchodní konflikt nepříjemnou chorobou, té ruské by to přineslo následky vskutku fatální.“ Na důkaz postačí pár čísel: zatímco na celoevropském HDP se obchod s Ruskem podílí 1 %, na straně Ruska má analogický ukazatel hodnotu 15 %. USA pak takovouto obchodní válkou nebudou poznamenány skoro vůbec, protože jejich ekonomická provázanost s Ruskem je zanedbatelná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz