Po něm bude ale kupodivu pouze chtít, aby rozhodl, jak dlouho trvá časový úsek, označovaný termínem „bezprostředně“. Užitečnější by přitom bylo, kdyby se sněmovna konečně věnovala jádru věci. Totiž přílepkům jako takovým.
Teoreticky se jedná o pozměňovací návrhy k projednávaným zákonům, které mohou podávat i jednotliví poslanci ve druhém čtení. Tedy poté, co o zákonech proběhla standardní diskuse v parlamentních výborech. A tudíž s perspektivou, že je poslanci před odhlasováním příslušného zákona narychlo schválí také.
Tahle praxe se v České republice zvrhla v průběhu let natolik, že poslanci schvalovali takříkajíc „jedním vrzem“ i pozměňovací návrhy, které s projednávaným zákonem neměly nic společného.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČRo , přílepky , sněmovna , Rakušanová
autor: rozhlas.cz
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…