Lubomír Man: Američané přerušují vojenský výzkum virů

18.03.2020 14:57

Biozbraně se obracejí proti svým uživatelům, píše na svém webu americký vládní politik z dob Ronalda Reagena Paul Craig Roberts.

Lubomír Man: Američané přerušují vojenský výzkum virů
Foto: Archiv Lubomíra Mana
Popisek: Lubomír Man
reklama

Americký vojenský výzkum smrtelných virů a biologických zbraní se přerušuje ze strachu, že by mohly z laboratoří uniknout.

Laboratoři v Pevnosti Detrick bylo podle článku nařízeno zastavit práci s anthraxem, ebolou a neštovicemi, a to doby, než se postupy jejích výroby zlepší. Existuje totiž strach, že by mohly z laboratoří uniknout.

Hlavním americkým vojenským laboratořím, zabývajícím se výzkumem smrtelných virů a patogenů, bylo nařízeno zastavit veškerý výzkum – a to z obav, že by kontaminový odpad mohl odtud uniknout. Pevnost Detrick ve státě Maryland je centrem armádního bioválečného výzkumu už od začátku studené války. – uvádí Roberts.

Tento nezvyklý krok následuje prý po inspekci v laboratoří Pevnosti Detrick, která zjistila několik problémů s novými postupy používanými pro detokontaminaci odpadní vody.

Po dlouhá léta se pro tuto detokontaminaci používala sterilizace parní, ale po bouři, která zničila příslušné strojní zařízení, začala laboratoř používat nový chemický detokontaminační systém, který má zřejmě problémy.

Nabízí se otázka: Proč americká vláda tuhle šílenost vůbec financuje? Vždyť proti výzkumu biozbraní existuje dosud platný zákon. A to je zásadní otázka jistě nejen P.C. Robertse.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Já na bráchu, brácha na mě...

13:15 Jiří Paroubek: Já na bráchu, brácha na mě...

Pamatuji se na starou českou veselohru Klapzubova jedenáctka, v níž herec Jaroslav Marvan svým osobi…