Lubomír Man: Lidé na Západě přestávají svým vládám věřit

10.03.2021 7:35

Omračující čísla z Francie potvrzují to, co lze bez pochyby označit jako globální trend stále sílícího skepticizmu a nedůvěry lidí vůči současným vládním tlakům, charakterizovaným heslem „naočkujte všechny!“

Lubomír Man: Lidé na Západě přestávají svým vládám věřit
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Francie, o to tu jde
reklama

Agentura Reuters z Francie např. informuje, že zhruba jedna polovina zdravotnických pracovníků v pečovatelských domovech pro staré a přestárlé nechce být očkována – a to navzdory faktu, že právě oni bývají svědky toho, jak Covid-19 dokáže zamávat s lidmi nepevného zdraví či lidmi postaršími. „EXISTUJE COSI, JAKO KOMPLETNÍ ZTRÁTA DŮVERY“ řekl jistý představitel zdravotnické odborové organizace ke stále stupňovanému tlaku úřadů proočkovat všechny pracovníky pečovatelských domů s tím argumentem, že jinak riskují bezpečnost lidí, o které mají pečovat. Reuters pak uvádí, že nejčastější odpovědí oněch vzdorujících na tlak úřadů je: „Chystám se ještě chvíli počkat“.

Stejný trend jako ve Francii lze zaznamenat ve všech evropských zemích a v Německu a Švýcarsku je neochota nechat se očkovat dokonce ještě citelnější než ve Francii. V Německu např. operátor pečovatelských domů organizace Bene Vit Group v listopadu m.r. oznámil, že jen 30 procent jejich pracovníků je ochotno podstoupit očkování.

V minulém roce se Francie snažila zamlčet sérii hromadných onemocnění na Covid-19 ve francouzských pečovatelských domech, stejně tak, jak o totéž usilovaly ústavy stejného zaměření v New Yorku a dalších amerických městech.

Pokud jde o Švýcarsko oznamuje agentura Reuters, že dle prohlášení ředitele organizace ProSenectute Petera Burriho nanejvýš 50 procent švýcarských zdravotních sester vyjádřilo ochotu nechat se očkovat proti Covidu-19.

Do dnešního dne se ve Francii Covidem-19 nakazilo 3,8 milionu lidí a 87 000 lidí s Covidem v těle zemřelo.

Z redakčního článku webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karol Hrádela: Upřímné blahopřání panu Hermanovi. Za cenu od sudetského landsmanšaftu (!)

21:37 Karol Hrádela: Upřímné blahopřání panu Hermanovi. Za cenu od sudetského landsmanšaftu (!)

Komentář na facebookovém profilu k udělení nejvyššího vyznamenání, Evropské ceny Karla IV., bývalému…