Jiří Halík: Dva kohouti na jednom smetišti jako kompromis?

23.03.2026 11:45 | Komentář
autor: PV

Pavel nepojede na summit NATO. Místo něj pojede na základě rozhodnutí vlády ČR premiér a ministr zahraničních věcí. Hlásí novinové titulky.

Jiří Halík: Dva kohouti na jednom smetišti jako kompromis?
Foto: Interview ČT24
Popisek: Robert Šlachta

Politici se mohou přetrhnout se svými názory pro a proti. Vždy podle toho, zda patří do tábora vládní koalice, nebo nynější opozice. Přidávají se i politické neziskovky, které si nyní mají možnost „vyřídit“ s vládou účty za připravovaný zákon o registraci neziskovek, který jim ztíží jejich financování ze zahraničí. Demokraticky mají právo na svůj názor, bez ohledu na to, co je a co není správné.

Z mého úhlu pohledu nejbizarnější názor vyjádřil senátor Šlachta, šéf mimoparlamentní strany Přísaha. Říká tomu „kompromisní řešení“. Říká, že dle jeho názoru, na který má neoddiskutovatelné právo, by bylo nejlepší, aby jeli na summit premiér Babiš a prezident Pavel. Domnívá se, že by to zklidnilo politickou situaci v ČR. Dle jeho návrhu Babiš by vysvětlil spojencům náš rozpočet, za který je odpovědný, a Pavel aby tam byl jako vrchní velitel ozbrojených složek.

Jen pro upřesnění. Prezident podepsal zákon o státním rozpočtu, kde je samozřejmě uvedena částka na Armádu ČR. Údajně by to ukázalo naši jednotu spojencům. Dále dodává, že je proti, aby na summit jel MZV Macinka. Z jeho jednání, na základě dedukce pana Šlachty, bude vystoupení pana Macinky ostuda pro Českou republiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…