Zeman v tomto duchu nehovoří poprvé, již v minulosti dal několikrát najevo, že proti teroristům je třeba preventivně vojensky zakročit na jejich území. Politiku preventivního úderu nesměřoval jen na teroristy, před časem vyjádřil názor, že je pro bombardování íránských jaderných zařízení, čímž se tehdy zařadil po bok těch nejkonzervativnějších izraelských jestřábů. Ve své dnešní řeči se navíc zasadil o použití „moderních technologií, např. bezpilotních letounů“, jež jsou v současnosti nasazovány zejména USA např. v Iráku, Pákistánu, Somálsku nebo Jemenu.
Prezident ve skutečnosti zastává v této otázce politiku „hašení požáru“ a neuvědomuje si správnou posloupnost příčiny a následku, akce a reakce. Na konferenci hovořil mj. o „akci, která by eliminovala v zárodku výcvikové tábory teroristů (…)“. Problém je v tom, že z těchto „zárodků“ již dávno vyrostly skupiny extrémistů – dílem po bombardování na Afghánistán koncem roku 2001, dílem invazí „koalice ochotných“ do Iráku v roce 2003. Cílené bombardovaní a využívání nejmodernějších vojenských prostředků se děje nejen dnes, ale dělo se i v minulosti. Jak známo, násilí plodí násilí a i cílené bombardování a používání dronů se neobejde bez civilních obětí. I tyto oběti jsou jedním ze zdrojů, které živí terorismus.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…