Martin Kohout: Nejšílenější nápad neomarxistů ve vládě. Příklady hovoří za vše

25.05.2016 10:20 | Zprávy

Sice jsem si předsevzal, že nebudu o inkluzi nic psát. Ale informace, že ministerstvo školství chystá "vysvětlovací kampaň" za pouhých 60 milionů korun, mě přiměla změnit názor.

Martin Kohout: Nejšílenější nápad neomarxistů ve vládě. Příklady hovoří za vše
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Prázdná třída, ilustrační foto

Jaké jsou cíle inkluze a jak ve skutečnosti bude skutečně vypadat již dobře víme. Stačí se podívat do zemí s vysokým podílem nebělošských imigrantů. Tedy Belgie, Holandska, Švédska, Anglie, Francie atd. Zde je hned několik osobních příběhů:

1) Belgie květen 2016 - v letadle sedím vedle belgické rodiny z Bruselu. Jejich asi 13 letá dcera chodí do školy, kde má ve třídě skoro polovinu imigrantů, většinou muslimů. Při našem rozhovoru (vedeném ve francouzštině) je ona dívka velmi udivena, že hlavní město České republiky není Moskva. Podle názoru rodičů se k této látce ještě ve škole nedostala. Na mojí otázku, proč jí nedají do jiné škol, mi bylo sděleno, že to v Belgii nelze. Ptám se dále, zda má za spolužáky děti EU byrokratů, kteří to všechno vymysleli. Prý ne. Ti totiž dávají děti do drahých soukromých škol, kam děti běžných Belgičanů nemají přístup.

2) Anglie léto 2015 - přátelské posezení s přáteli - Čechy žijícími v Anglii. Oba vysoce vzdělaní rodiče mi s hrůzou vyprávějí, jak jejich syn ještě v 11 letech nemusel plně ovládat malou násobilku...?!  Protože v jeho třídě ve státní škole jí neuměla většina nebílých spolužáků. Přirozeně učitel se multikulturně přizpůsobil schopnostem těch nejslabších žáků. Rodiče se tedy rozhodli omezit rodinné výdaje a dát syna do placené soukromé školy, tam má pouze bílé spolužáky a normálně se učí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Důvěra

Myslíte, že lze věřit státu, když vidíme, jak jsou třeba politici úplatní nebo třeba se tu už měsíc řeší bitcoinová kauza? A k důvěře v soudy. Nemyslíte, že ji dost snižuje to, jak dlouho se kauzy vlečou? Třeba kauza Čapí hnízdo nebo třeba i Dozimetr. Kde je podle vás chyba? A divíte se, že pak důvě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Pandořina skříňka se otevírá

9:44 Jiří Weigl: Pandořina skříňka se otevírá

Válka na Ukrajině už dlouho má velmi závažné a pro nás zásadní důsledky, které si současná vládní ko…