Nyní chce evropská politická reprezentace Británii spíše ukazovat ramena a tvářit se, že bez EU je země nicotná. Jenže to je velmi krátké vidění situace. Separace Británie od zbytku Evropy povede jen k obchodním a celním válkám. V konečném důsledku toto řešení znamená „lose-lose“ strategii.
Oslabilo by to také Evropskou unii. Ta by měla jít vstříc, hledat kompromisy, a hlavně se zamyslet nad tím, proč Britové odešli. Evropské elity totiž žijí v agónii společného evropského byrokratického svazku a chrlí akorát nekonečné množství směrnic a nařízení. Nemluvě o obrovském přerozdělování, ke kterému v rámci EU dochází. Z pohledu Česka je nemístné to kritizovat, protože především my (spolu s dalšími zeměmi bývalého východního bloku) na přerozdělování profitujeme.
Jsou to ale správně vynaložené prostředky? Každý kritizuje, že neumíme vyčerpat maximální množství dotací. Kam ale ony dotace jdou? Každý odbor státní správy dělá vše proto, aby vyčerpal maximum a nikdo ani tolik nekouká jakým směrem peníze jdou, ale jestli je správně vyplněná každá kolonka v žádosti. Není proto pro Brita nic horšího, než když se dočte, že se v České republice díky korupci utratily evropské peníze za nesmyslně předražené projekty.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV