Michael Rada: Politická a Síťová paměť

22.09.2016 8:32 | Zprávy

V nedělní diskuzi na televizi PRIMA, pan ministr financí naznačil, že když mu to prospěje, půjde do svazku i s čertem, nebo komunistickou stranou. Na jméně nezáleží, jde jen o to, zda-li bude dělat to, co mu řekne.

Michael Rada: Politická a Síťová paměť
Foto: Archiv Michaela Rady
Popisek: Michael Rada

A je to.

Máme tu další ukázku toho, jak rozdílně pracuje paměť politika od paměti obyčejného voliče. Ten první totiž zapomene, co říká, či ještě lépe, co slibuje, okamžitě po vyslovení.

Ačkoli si mnozí myslí, že jsem na pana ministra zasedlý více než na ostatní politiky, rád bych je vyvedl z omylu. Reaguji na to, jak se kdo chová a co říká a pan ministr toho říká hodně, a jeho vyjádření jsou umístěna tak protipólně, že se ve svých poznámkách zkouším vždy dobrat toho, co je vlastně skutečné.

Pro ty, kdo neví o čem mluvím, malá sonda do historie. Ta totiž, na síťové paměti zůstává (i když ne vždy) zapsána déle. Netvrdím, že není účelově promazávána, ale díky propojenosti se dá dohledat i na jiných, než původních zdrojích, téměř vždy.

Začněme třeba před pěti lety a článkem nesoucím název: Babiš si zaregistroval názvy pro stranu. Popírá, že míří do politiky. Článek vyšel 20.10.2011. V té době pan Babiš (nepolitik) s médii komunikoval prostřednictvím SMS zpráv a k registraci novinářům sdělil následovné: „Registraci jsem podal, do politiky ale nejdu, ani nezakládám stranu," uvedl podnikatel v SMS zaslané iDNES.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Babiš , TV Prima , Michael Rada

autor: PV

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.