Michal Fraiman: Prokurátoři páchají bezpráví a lid jim za to vděčně platí

23.04.2015 17:45 | Zprávy

Michal Fraiman jako náš operátor škvíry v časoprostoru přináší informace, kterým se nechce věřit, přestože se týkají vzdálené tajemné země, v níž zítra znamená již opět předevčírem

Michal Fraiman: Prokurátoři páchají bezpráví a lid jim za to vděčně platí
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Minulý týden k nám škvírou v časoprostoru zničehonic propadl náš zvláštní zpravodaj z Tramtárie. Byl celý vyjukaný, a kdybychom si jeho seriózností nebyli zcela jisti, neodvážili bychom se jeho šokující svědectví zveřejnit. A to přes to, že z občasných informací z této podivuhodné země jsme zvyklí na mnohé.

Podle jeho líčení kauza údajně připravovaného spiknutí proti tramtárijskému králi Absurdu III. nabrala nečekaný zvrat. Přestože jsme jí na stránkách našeho listu v uplynulém období věnovali nemálo prostoru, dovolujeme si ctěnému čtenářstvu nejprve stručně připomenout, k čemu v oné bizarní zemičce došlo.

Elitní policie zasahuje

Zhruba před dvěma lety pozatýkala tramtárijská Elitní policie skupinu osob podezřelou ze spiknutí proti králi, přičemž mezi zatčenými byli i tří bývalí poslanci tramtárijského parlamentu. Během akce mělo být údajně zajištěno několik tun ryzího zlata, o kterém podle tamní prokuratury „nešlo vyloučit“, že pochází z rozsáhlé korupce a které mělo sloužit právě k financování puče proti králi.

Prokuratura za nebývalého zájmu tamních médií hovořila o rozsáhlém propojení zločineckých struktur a zrádné vlády a celý případ vyústil v nucený odchod kabinetu Prvního ministra Bezčase. Kauza pak byla prokuraturou sledována po několika liniích, z nichž jednou je právě případ exposlanců, kteří se měli zločinným způsobem vzdát svých mandátů. A to přes to, že takový postup byl až dosud - v případě nesouhlasu koaličních zákonodárců s vládní politikou - doporučován a veleben jako ten nejmravnější.

Sólo pro Uštwána

Bývalí poslanci byli obviněni a vzati do vazby, což v tramtárijské společnosti vyvolalo nebývalou vlnu euforie. Lid měl za to, že konečně dochází k odhalení spiknutí, o kterém se léta spekulovalo v místních médiích. Některé právní autority nicméně od počátku upozorňovaly, že postup tramtárijské prokuratury, která je v zemi zodpovědná za zákonnost trestního řízení, je právně pochybný. I kdyby totiž šlo o trestné činy, o čemž opět právní autority od počátku pochybovaly, nelze za ně někdejší poslance stíhat, natož vazebně věznit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: protiproud.cz

Referendum

Paní Schillerová, rád bych se zaptal, proč vaše hnutí odmítá referendum o vystoupení z EU a NATO? Pokud převezmece moc v této zemi znamená to, že chce tevládnou stejně jako stávající koalice ve smyslu "my víme, co je pro vás nejlepší"? Jsem přesvědče o tom, že vůle lidu zdemá být rozhodující. V post...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: 21. srpen 1968 a tolerance mezi námi

13:43 Zdeněk Joukl: 21. srpen 1968 a tolerance mezi námi

Na všem špatném je něco dobrého. Optimista si to připomíná, pesimista vzpomíná jen na to špatné. 21.…