Michal Malý: Přehledný seznam největších polistopadových kauz. Včetně Bambergu, OKD, Moravia Energo či MUS

07.01.2016 7:31 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl nedělní kritiku exprezidenta Václava Klause, podle kterého současná vláda nemá zásluhu na hospodářském vzestupu. V době Klausovy vlády v 90. letech se podle Sobotky rozkradly stovky státních firem.

Michal Malý: Přehledný seznam největších polistopadových kauz. Včetně Bambergu, OKD, Moravia Energo či MUS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Jednak pan premiér použil osvědčenou taktiku přehodit pozornost zcela jinam. Navíc obviňuje Václava Klause (nezastávám se jej) z něčeho, co neměl jak ovlivnit. V té době a v tak krátkém čase nešlo připravit privatizaci lépe za stejně krátkou dobu. Navíc, většina těch co kradli a tunelovali, byli exkomunisté a exsvazáci a ne Václav Klaus či ODS. Opět podotýkám, že se nikoho nezastávám. Ale pokud porovnáme kauzy ODS s kauzami ČSSD, Sobotkova strana drtivě vede. Nejen v aférách, ale zejména v korupčních kauzách, kdy kauzu biolíh policisté spojili s vraždou Františka Mrázka a dokonce ve filmovém zpracování příběhu o „kmotrovi Mrázkovi“ je scéna, ve které dává premiér Vlády pokyn k jeho likvidaci. V té době byl premierem Stanickav Gross. Šlo jen o filmařskou fikci?

A tak mne výpad premiéra Sobotky přiměl, abych dal dohromady malou rekapitulaci korupčních afér a kauz ČSSD. Podotýkám, že většinu z nich se záhadně „nepodařilo“ vyšetřit...... Některé kauzy a aféry připomínám podrobněji, jiné heslovitě, ale jsou snadno dohledatelné. Tak, pane premiére Sobotko, dovolím si veřejnosti připomenout, která politická strana prostřednictvím svých členů tuto zemi historicky podle mého rozkrádala a rozkrádá ji dodnes a možná se i podílela na vraždách:

Aféry Bohuslava Sobotky

Kauza prodej OKD a bytů PRG

Rozhodnutím ministra hospodářství ČSFR z roku 1990 byly byty státního podniku OKD vloženy do nově vzniklé akciové společnosti OKD a.s. Podle právních analýz byla již tato privatizace v rozporu s tehdy platnými zákony. Většinový podíl akcií ve společnosti OKD získávají podnikatelé Viktor Koláček, Petr Otava a Jan Przybyla, resp. jimi vlastněná společnost KARBON INVEST a.s. 2004: Dokončení privatizace OKD. Stát prodává svou majetkovou účast (45,9% akcií) ve společnosti OKD a.s. bez výběrového řízení společnosti KARBON INVEST a.s. za 4,1 mld. Kč. (to indikuje údajnou tržní cenu OKD 8,9 mld. Kč). O této privatizaci rozhodla nejdříve vláda Vladimíra Špidly v březnu 2004 a následně po zvýšení ceny (z 2,4 mld. na 4,1 mld. Kč) vláda Stanislava Grosse v září 2004. O prodeji rozhodl jako ministr financí Bohuslav Sobotka. Odhadovaná škoda 64 miliard Kč. zdroj

Privatizace Unipetrol

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Petr Letocha byl položen dotaz

,,V této geopolitické realitě je naprosto jasné, že země musí být připravena"

Na co přesně máme být podle vás připraveni? Myslíte, že Rusko, které už 3 roky neúspěšně válčí na Ukrajině, rozpoutá teď další světovou? Nevím, ale neprobíhají tu spíš jen závody ve zbrojení a strašení? Co podle vás svědčí o tom, že by Rusko nebo někdo jiný? Zaútočil na další státy EU potažmo na nás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Mlynarčík: Další plánované výdaje ze státního rozpočtu! Je to nutné?

20:52 Jan Mlynarčík: Další plánované výdaje ze státního rozpočtu! Je to nutné?

Poslaneckou sněmovnou prošel bez velké pozornosti i diskuze tzv. celní balíček, tedy novela v oblast…