Michal Malý: Přehledný seznam největších polistopadových kauz. Včetně Bambergu, OKD, Moravia Energo či MUS

07.01.2016 7:31 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl nedělní kritiku exprezidenta Václava Klause, podle kterého současná vláda nemá zásluhu na hospodářském vzestupu. V době Klausovy vlády v 90. letech se podle Sobotky rozkradly stovky státních firem.

Michal Malý: Přehledný seznam největších polistopadových kauz. Včetně Bambergu, OKD, Moravia Energo či MUS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Jednak pan premiér použil osvědčenou taktiku přehodit pozornost zcela jinam. Navíc obviňuje Václava Klause (nezastávám se jej) z něčeho, co neměl jak ovlivnit. V té době a v tak krátkém čase nešlo připravit privatizaci lépe za stejně krátkou dobu. Navíc, většina těch co kradli a tunelovali, byli exkomunisté a exsvazáci a ne Václav Klaus či ODS. Opět podotýkám, že se nikoho nezastávám. Ale pokud porovnáme kauzy ODS s kauzami ČSSD, Sobotkova strana drtivě vede. Nejen v aférách, ale zejména v korupčních kauzách, kdy kauzu biolíh policisté spojili s vraždou Františka Mrázka a dokonce ve filmovém zpracování příběhu o „kmotrovi Mrázkovi“ je scéna, ve které dává premiér Vlády pokyn k jeho likvidaci. V té době byl premierem Stanickav Gross. Šlo jen o filmařskou fikci?

A tak mne výpad premiéra Sobotky přiměl, abych dal dohromady malou rekapitulaci korupčních afér a kauz ČSSD. Podotýkám, že většinu z nich se záhadně „nepodařilo“ vyšetřit...... Některé kauzy a aféry připomínám podrobněji, jiné heslovitě, ale jsou snadno dohledatelné. Tak, pane premiére Sobotko, dovolím si veřejnosti připomenout, která politická strana prostřednictvím svých členů tuto zemi historicky podle mého rozkrádala a rozkrádá ji dodnes a možná se i podílela na vraždách:

Aféry Bohuslava Sobotky

Kauza prodej OKD a bytů PRG

Rozhodnutím ministra hospodářství ČSFR z roku 1990 byly byty státního podniku OKD vloženy do nově vzniklé akciové společnosti OKD a.s. Podle právních analýz byla již tato privatizace v rozporu s tehdy platnými zákony. Většinový podíl akcií ve společnosti OKD získávají podnikatelé Viktor Koláček, Petr Otava a Jan Przybyla, resp. jimi vlastněná společnost KARBON INVEST a.s. 2004: Dokončení privatizace OKD. Stát prodává svou majetkovou účast (45,9% akcií) ve společnosti OKD a.s. bez výběrového řízení společnosti KARBON INVEST a.s. za 4,1 mld. Kč. (to indikuje údajnou tržní cenu OKD 8,9 mld. Kč). O této privatizaci rozhodla nejdříve vláda Vladimíra Špidly v březnu 2004 a následně po zvýšení ceny (z 2,4 mld. na 4,1 mld. Kč) vláda Stanislava Grosse v září 2004. O prodeji rozhodl jako ministr financí Bohuslav Sobotka. Odhadovaná škoda 64 miliard Kč. zdroj

Privatizace Unipetrol

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak přesně chcete docílit těch sankcí za omezování svobody slova?

Jak by to jako vypadalo v praxi, protože to omezování tu je, i když ti, co se ho dopouští tvrdí opak. Problém taky je, že vás třeba nechají nechají říci svůj názor, ale vzápětí vás za něj nálepkují. Třeba tato vláda. Na takové případy by se postihy také vztahovaly? A jaká? A jak chcete postihnout om...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Zakázané ovoce vždy nejlépe chutná

15:16 Jiří Halík: Zakázané ovoce vždy nejlépe chutná

Přečetl jsem si článek europoslance Zdechovského, ve kterém žádá eurokomisařku Leyenovou o zákaz sov…