Michal Semín: Kriminalizace Maříkové z SPD za výroky o migrantech je nespravedlivá

09.03.2020 17:33

Bude-li poslankyně Karla Maříková vydána, dozvíme se, že oním škůdcem, jehož se máme doopravdy obávat, není koronavirus, ale politická třída, vracející nás zpět do éry ideologické slepoty, bezpráví a nesvobody.

Michal Semín: Kriminalizace Maříkové z SPD za výroky o migrantech je nespravedlivá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Semín

Jak známo, policie podala minulý čtvrtek žádost adresovanou Sněmovně. Kdyby ta vyhověla, bude zahájeno trestní stíhání poslankyně SPD Karly Maříkové kvůli jejímu vyjádření na sociálních sítích, kde přirovnala imigranty přicházející do Evropy z kulturně odlišných okruhů k invazivním nepůvodním druhům rostlin a zvířat. Kriminalizace této poslankyně za její výrok o nekompatibilitě životního stylu většiny migrantů z Afriky a Středního Východu s hodnotami a společenskými normami domácích evropských společností je krajně nespravedlivá a svědčí o svobodě nepřátelských sklonech části našich mocenských elit. Tvrdá slova? Co jiného říci po zkušenostech s mediálně-politickým lynčem, vedeným před lety proti představiteli Akce D.O.S.T. Ladislavu Bátorovi i proti mé osobě v souvislosti s nedávnou kandidaturou do Rady ČTK. Oba jsme byli vystaveni nemilosrdným útokům i lživým pomluvám. Sebeobrana zvolená prostřednictvím trestního oznámení vyšla vniveč. Důvod? Prý svoboda slova, zabraňující státní moci v trestání nepravdivých a nactiutrhačných výroků. 

Svoboda slova? Na vlastizrádné blouznění!

Již tehdy jsem věděl, že svoboda slova bude jednou – a vlastně dosti brzy – opět selektivní. Že zajistí právo na vlastizrádné blouznění o blaženostech “mezikulturního soužití“, zatímco ostřejší kritiku masové migrace a jejích dopadů na naši společnost postaví mimo zákon. Bude-li paní poslankyně vydána k trestnímu stíhání, dozvíme se, že oním škůdcem, jehož se máme doopravdy obávat, není pro nás zatím nepříliš nebezpečný nový typ koronaviru, ale politická třída, vracející nás zpět do éry ideologické slepoty, bezpráví a nesvobody. 

Autorem glosy je Michal Semín, zakladatel Akce D.O.S.T.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kulhavý: Najde se už někdo správně naladěný, který Šafrovi důrazně „domluví“?

9:09 Miroslav Kulhavý: Najde se už někdo správně naladěný, který Šafrovi důrazně „domluví“?

Šéfredaktor Forum 24 Pavel Šafr 21. 1. ve svém plátku zcela bez zábran plivnul na tisíce občanů ČR, …