Michal Semín: Kriminalizace Maříkové z SPD za výroky o migrantech je nespravedlivá

09.03.2020 17:33

Bude-li poslankyně Karla Maříková vydána, dozvíme se, že oním škůdcem, jehož se máme doopravdy obávat, není koronavirus, ale politická třída, vracející nás zpět do éry ideologické slepoty, bezpráví a nesvobody.

Michal Semín: Kriminalizace Maříkové z SPD za výroky o migrantech je nespravedlivá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Semín

Jak známo, policie podala minulý čtvrtek žádost adresovanou Sněmovně. Kdyby ta vyhověla, bude zahájeno trestní stíhání poslankyně SPD Karly Maříkové kvůli jejímu vyjádření na sociálních sítích, kde přirovnala imigranty přicházející do Evropy z kulturně odlišných okruhů k invazivním nepůvodním druhům rostlin a zvířat. Kriminalizace této poslankyně za její výrok o nekompatibilitě životního stylu většiny migrantů z Afriky a Středního Východu s hodnotami a společenskými normami domácích evropských společností je krajně nespravedlivá a svědčí o svobodě nepřátelských sklonech části našich mocenských elit. Tvrdá slova? Co jiného říci po zkušenostech s mediálně-politickým lynčem, vedeným před lety proti představiteli Akce D.O.S.T. Ladislavu Bátorovi i proti mé osobě v souvislosti s nedávnou kandidaturou do Rady ČTK. Oba jsme byli vystaveni nemilosrdným útokům i lživým pomluvám. Sebeobrana zvolená prostřednictvím trestního oznámení vyšla vniveč. Důvod? Prý svoboda slova, zabraňující státní moci v trestání nepravdivých a nactiutrhačných výroků. 

Svoboda slova? Na vlastizrádné blouznění!

Již tehdy jsem věděl, že svoboda slova bude jednou – a vlastně dosti brzy – opět selektivní. Že zajistí právo na vlastizrádné blouznění o blaženostech “mezikulturního soužití“, zatímco ostřejší kritiku masové migrace a jejích dopadů na naši společnost postaví mimo zákon. Bude-li paní poslankyně vydána k trestnímu stíhání, dozvíme se, že oním škůdcem, jehož se máme doopravdy obávat, není pro nás zatím nepříliš nebezpečný nový typ koronaviru, ale politická třída, vracející nás zpět do éry ideologické slepoty, bezpráví a nesvobody. 

Autorem glosy je Michal Semín, zakladatel Akce D.O.S.T.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

příspěvek na péči 1. stupeň

Jak může stačit mamince 1. stupeň příspěvku, když je nastaven na 880 Kč ? 3 x týdně potřebuje naši péči, má přiznané 4 body pomoci. Proč nejsou v parametrech posuzování například procházky s doprovodem ? Pokud bychom ji nebrali 4x týdně ven, přestala by chodit. Kdo může rozhodnout, že její aktivity ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

František Mareš: O vínu a přípitku

16:02 František Mareš: O vínu a přípitku

Na křtu a prezentaci Programu Vzděláním a sportem k sebevědomí, který proběhl dvacátého třetího květ…