Vždycky tomu tak patrně není. Nigérie patří do širokého pásu zvaného Guinejská savana, který zahrnuje většinu území Senegalu, Gambie, Guinei, Sierry Leone, Liberie, Pobřeží slonoviny, Ghany, Toga, Beninu, Kamerunu, Rovníkové Guinei, Gabonu, Konga, Středoafrické republiky, Demokratické republiky Kongo a Cabindy.
Podnebí savany není ideální, střídají se zde dlouhá období dešťů a sucha. Něco podobného však zažíváme čerstvě i u nás, učíme se s tím zacházet. Předpokladem pro úspěšnou zemědělskou výrobu v těchto podmínkách jsou sofistikované zavlažovací systémy, které ovšem vyžadují nemalé investice.
Podle tři roky starých údajů Světové banky stoupl počet hladovějících lidí v Africe mezi lety 2009 – 2013 ze 175 milionů na 239 milionů. Dá se tedy předpokládat, že dnes se bude pohybovat v řádu tří set milionů. Chudoba, hlad a pro mnoho lidí i bezvýchodnost tohoto stavu, je důvodem pro migraci na mnohem bohatší kontinent, který jim může poskytnout nesrovnatelně lepší podmínky k životu.
Jen málo z běženců si je však schopno domyslet rizika svého rozhodnutí, zhodnotit realisticky vlastní integrační schopnosti. Pro většinu z nich by znamenala i případná úspěšná imigrace život na okraji bohaté společnosti.
Ta je odmítá zejména proto, že představují zátěž pro sociální systém, na jehož sanaci se nijak nepodíleli a jehož udržitelnost je i bez nich problémem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV