Milan Frydrych: Okénko Trhu

13. 9. 2017 8:11

Skupina producentů ropy OPEC zvýšila odhad poptávky po ropě pro tento a příští rok, jelikož spotřeba ropy ve druhém čtvrtletí tohoto roku překonala očekávání.

Milan Frydrych: Okénko Trhu
Foto: Archiv
Popisek: Ropný vrt

Pro rok 2017 očekává průměrnou spotřebu ve výši 96,8 miliónů barelů za den, pro rok 2018 pak 98,12 miliónů barelů za den. Produkce skupiny OPEC a přidružených zemí, které se podílí na dohodě o snížení objemu produkce ropy, je bedlivě sledována, jelikož řada participujících zemí má potíže s dodržováním limitu, který vstoupil v platnost v lednu tohoto roku a v květnu byl prodloužen až do konce března 2018. Cena ropy Brent reagovala zdražením o necelých 0,7 % k 54,20 dolarů za barel a ropa WTI se obchoduje okolo 48,30 dolarů za barel. Tým RBI odhaduje cenu ropy Brent ke konci tohoto roku na 58,00 dolarech za barel. 

Milan Frydrych, analytik

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez Martina Kollera k 17. listopadu: Svědectví z místa. Jak to bylo. Naštve komunisty, Rusy, „havlisty“ a vlastně úplně všechny

16:22 Nářez Martina Kollera k 17. listopadu: Svědectví z místa. Jak to bylo. Naštve komunisty, Rusy, „havlisty“ a vlastně úplně všechny

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Pokud dnes někdo kritizuje pracovníky z tehdejšího Prognostického ús…