Milan Knížák: Mládí vpřed

28.11.2020 7:33

Dnešní mladí intelektuoválové a intelektuálky (samozřejmě) nosí v kapse celý svět. Když narazí na něco co neví, okamžitě tasí svůj elektronický mozek a bleskurychle vygooglují co potřebují.

Milan Knížák: Mládí vpřed
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák
reklama

Umí si elektronicky najít auto, motorku, kolo, koloběžku, objednat levné jídlo, holku nebo modré z nebe. A to mezinárodně. Internacionálně, džendrově (genderově) a politicky správně. Když si objednáváte prostitutku, nemůžete si dvakrát po sobě objednat ženu. Podruhé si musíte vzít prostituta, aby to bylo genderově v pořádku. Musíte vzývat nejen vaginu, ale i penis, či něco co je právě v nabídce. Podobně je to se stravou, i ta musí být vyvážená, přiměřeně internacionální. I vzdělání je založeno na principech od každého trochu, pořádně nic.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21323 lidí

Existuje třída superbohatých, kteří financují elitní skupiny vědců, jež jsou sice superspecialisté v oboru, ale jinak často nekultivovaní primitivové. Společnost po nich kultivovanost nechce, jen výkon. Školy jim nabídnou jednorázové vzdělání a vědeckou hantýrku, které málokdo rozumí a tím je dokonale izoluje. Ve společnosti pak zbývá obrovské množství těch, které je třeba zaměstnávat a bavit.

Automaty jsou levnější a bezproblémovější, ale co s lidmi? Automaty můžeme dát do šrotu, ale díky vývoji lékařské vědy lidi zachraňujeme, opatrujeme, prodlužujeme jim život, snažíme se je za každou cenu udržet co nejdéle i když jejich život je už neproduktivní, nepřináší jim radost a možná už sami o něj nestojí.

O zábavu se stará stádo bavičů - umělců a sportovců, kteří jsou, podle výše osobní inteligence či kreativity, zaměřeni na různé vrstvy obyvatelstva, aby se tak pokrylo celé spektrum. Zrušil bych profesionální sport a uměleckou scénu, kdyby to šlo, ale ono rušit věci direktivně je stejné jako je potvrzovat. Možná, že dojde k nějakému samovolnému odumření. Kéž by…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sochor: Zase stejný akademický volební trik - už potřetí

15:48 Karel Sochor: Zase stejný akademický volební trik - už potřetí

Akademie věd volí každé čtyři roky své nové vedení, tedy Akademickou radu. Zákon praví, že Akademick…