Milan Rokytka: Vliv Čechů na EU je nulový, tak pravil Václav Klaus! Opravdu?

03.05.2014 11:30 | Zprávy

Přítel je Klaus, přítel je Špidla, avšak Pravda je přítelkyně větší...

Milan Rokytka: Vliv Čechů na EU je nulový, tak pravil Václav Klaus! Opravdu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident ČR Václav Klaus

Po špatně vyjednaných podmínkách vstupu naší republiky do Evropské unie, které spáchal sociálnědemokratický tandem Špidla-Telička (oba se pak stali komisaři, i když jeden na krátko), přišla Topolánkova ODS s podpisem vlastizrádné Lisabonské smlouvy a k signaci donutila politická a mediální europeistická klaka  i změklého prezidenta republiky Václava Klause.

Ten dnes sice prohlašuje, že vliv ČR na EU je nulový, neboť po Lisabonu vládnou velmoci, ale to už je pozdě, dokument podepisovat neměl a raději měl na politickou funkci i s předimenzovanou luxusní kanceláří rezignovat, což neučinil. Mnoho svých příznivců tím zklamal a zbytek odradil amnestií. Jeho vliv na veřejné mínění je proto malý až nulový a naopak někteří pravověrní eurorealisté se jeho případné podpory spíše děsí, než že se na ni těší. "Ať si kroužkuje své poradce odsáky, to je lepší," říkají s patrnou úlevu v hlase i obličeji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Milan Rokytka - profil

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná

15:16 Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná

„Česká republika bude nadále soběstačná v produkci základních obilovin. Jejich úroda však bude letos…