Miloš Rejmont: Mocenské duo Zeman-Babiš

21. 12. 2016 14:33

Prezident Miloš Zeman dnes 19. 12. 2016 vrátil poslancům novelu zákona o střetu zájmů, protože by omezila i ministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše. Když poslanci Zemana přehlasují a zákon znovu potvrdí, obrátí se prezident podle mluvčího Jiřího Ovčáčka na Ústavní soud.

Miloš Rejmont: Mocenské duo Zeman-Babiš
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloš Rejmont
reklama

Politici v tom vidí důkaz sbližování Zemana s Babišem. Já si myslím, že jejich sbližování začalo již mnohem dříve. Při privatizaci Unipetrolu.

Privatizace Unipetrolu probíhala ve dvou etapách. Na první se podílela v roce 2001 vláda Miloše Zemana, která rozhodla o zahájení privatizace majoritního státního podílu. Hlavním zájemcem byl Andrej Babiš s menším polským společníkem PKN ORLEN, v níž vlastnil polský podnikatel Jan Kulczyk sice jen šest procent, ale kterou kompletně ovládali jeho lidé. I když mezirezortní privatizační komise doporučila jako vítěze britskou společnost Rotch Energy, která nabídla 444 miliónů eur (tehdy asi 14,5 miliardy Kč), Zemanova vláda v prosinci 2001 rozhodla o prodeji Unipetrolu české společnosti Agrofert (a PKN ORLEN) jen za 361 miliónů eur (tehdy asi 11,7 miliardy Kč). Rozhodnutí Zemanovy vlády bylo přinejmenším velmi podivné...

Jak rozbít mocenské duo Zeman-Babiš? V říjnu 2017 ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR nevolit Babišovo ANO a v lednu 2018 v prezidentských volbách nevolit Zemana.

MUDR. MILOŠ REJMONT, LÉKAŘ SE ZAMĚŘENÍM NA DIAGNOSTIKU PRSOU A PODPOROVATEL TOP 09

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Pavel: Slovo vydavatele - Jedenáct let

21:31 Miroslav Pavel: Slovo vydavatele - Jedenáct let

Když jsem před jedenácti lety podlehl vábení a koupil od sociální demokracie Literární noviny, mysle…