Politici v tom vidí důkaz sbližování Zemana s Babišem. Já si myslím, že jejich sbližování začalo již mnohem dříve. Při privatizaci Unipetrolu.
Privatizace Unipetrolu probíhala ve dvou etapách. Na první se podílela v roce 2001 vláda Miloše Zemana, která rozhodla o zahájení privatizace majoritního státního podílu. Hlavním zájemcem byl Andrej Babiš s menším polským společníkem PKN ORLEN, v níž vlastnil polský podnikatel Jan Kulczyk sice jen šest procent, ale kterou kompletně ovládali jeho lidé. I když mezirezortní privatizační komise doporučila jako vítěze britskou společnost Rotch Energy, která nabídla 444 miliónů eur (tehdy asi 14,5 miliardy Kč), Zemanova vláda v prosinci 2001 rozhodla o prodeji Unipetrolu české společnosti Agrofert (a PKN ORLEN) jen za 361 miliónů eur (tehdy asi 11,7 miliardy Kč). Rozhodnutí Zemanovy vlády bylo přinejmenším velmi podivné...
Jak rozbít mocenské duo Zeman-Babiš? V říjnu 2017 ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR nevolit Babišovo ANO a v lednu 2018 v prezidentských volbách nevolit Zemana.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…