Miloslav Bednář: Je vláda převodovou pákou Bruselu?

14.12.2011 14:04

To se dozvíme možná již ve středu večer. Zatím tomu tak vždy ostudně bylo. Nyní jde o splnění příkazu do deseti dnů potvrdit, zda přispějeme částkou 3,5 miliard Euro, tedy 90 miliard korun. A hádejte komu? No přeci prvním krachujícím členským státům eurozóny, jíž naštěstí nejsme členem. Tedy zatím prvním obětem pasti eura.

Miloslav Bednář: Je vláda převodovou pákou Bruselu?
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU
reklama

Měli bychom proto poslat vyloženě zbytečnou částku ze zbylých těžce vydělaných prostředků v dnešní nastávající eurokrizi? Ta suma ani zdaleka nestačí na významnější zadržení agónie ztřeštěného nápadu a projektu eura, který v ekonomicky a politicky rozrůzněné Evropě nikdy nemohl uspět.

 Proč tedy podporovat drahou ochutnávku dalších nekonečných a stále se stupňujících žádostí o další a další peníze na něco, co nemá vyhlídky na existenci? V eurozóně nejsme, většina občanů v ní být nechce, a naše demokratická vláda má proto říci ne. Je to jednoduchá rovnice a lekce demokracie.

 Takové jednoznačné NE může jen uspíšit odchod protidemokratických evropanských mocipánů, kteří si stále vážně myslí, že jejich fantasmagorické chiméry, jež je tak jako jejich předchůdce zatím stále dobře živí a drží u moci, budou donekonečna platit daňoví poplatníci, tedy řádní občané většiny evropských států. Naše vládní NE může jen uspíšit konec nedemokratické evropanské vrchnosti, a tím návrat Evropy svobodných demokratických států a jejich svobodných, o sobě samotných si rozhodujících občanů.

 V Evropě nesmí diktovat žádná mocnost. Ani německá, ani ruská, ani německo-francouzský duumvirát. Evropské demokracie si musí opět svobodně a rovnoprávně určovat svůj osud, svůj případný společný postup a své demokratické spojence.

 Kdo by rád vyjádřil podporu takovému jednání naší vlády, může to dát veřejně najevo tuto středu 14. prosince v 18h na pražském Klárově.

Prof. Miloslav Bednář je místopředsedou Svobodných

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Valenta: Vláda o nás všech rozhodovala naslepo

16:25 Ivo Valenta: Vláda o nás všech rozhodovala naslepo

Mimořádná proticovidová opatření neprocházela řádným procesem! Vláda o nás všech rozhodovala naslepo…