Mira Třebická: Kuchařkou, nebo čubkou?

17. 4. 2021 20:17

Měsíc duben je evidentně měsíc srandy. Když pominu takové podružnosti, jako výměnu ministrů, posléze odmítnutí nabídky ministrování v důsledku vykuchanosti, zaujme mě diskuze odebírání vzorků v mateřských školách - zda z nosu či rekta, nebo info, za jakým rohem na mě skočí mutace či varianta.

Mira Třebická: Kuchařkou, nebo čubkou?
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ekonomka a radní ČT, Hana Lipovská
reklama

Aprílový měsíc je v polovině, o další legračinky není nouze. Musím se rozhodovat, zda fandit Kúdelovi, který údajně protihráči, řekl, že je opice, nebo se zastávat spoluhráče údajné opice, který předtím domlátil soupeřova brankáře a způsobil mu frakturu čelní kosti. Měsíc duben nám taky předhodil diář Jaroslava Faltýnka, psaný vlastní rukou, který mu ukradli buď doma na kuchyňské lince, nebo doma v ložnici, nebo v hospodě u otevřeného okýnka nebo na dámských či pánských toaletách, když v hospodě neměl co dělat. Nakonec největší dilema ale mám, zda být kuchařkou nebo čubkou. A nejen ledajakou čubkou - čubkou špinavou!

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16187 lidí

Luboš Xaver Veselý, moderátor Českého rozhlasu, měl na sociální síti pochybnosti o přínosu oboru, zabývajícího se analýzou současné dezinformační scény, a doktorandce, která se tomuto oboru věnuje, na jedné z těchto sociálních sítí vzkázal, že měla jít raději na kuchařku. Tomáš Etzler (dlouholetý zpravodaj České televize, který sedm let působil v pevninské Číně, nikoli na Tchaj-wanu) se vyjadřoval rovněž na sociálních sítích o radní Rady České televize, kterou na jedno z jednání doprovázela policejní ochranka, jako o špinavé čubce. Proti slovníku Luboše Xavera Veselého se ohradil rektor Univerzity Palackého, na které dotyčná doktorandka studuje. Očekávala bych, že proti slovníku Tomáše Etzlera se ohradí přinejmenším vedení České televize, jejímž zaměstnancem dlouhá léta byl. Nic takového se ale nestalo.

A protože je duben, pojďme si společně, dle Wikipedie, rozebrat pojmy kuchařka a čubka, abychom věděli, na čí stranu se postavit. Kuchařka je, dle otevřené encyklopedie, žena vykonávající práci kuchaře. Čubka je vulgární nadávka, žena promiskuitní. Rozebírat slovo promiskuitní snad nemusím. Dle Etzlera je čubka navíc špinavá, což předznamenává, že smrdí.

Kladu si tedy otázku, čím bych chtěla raději být, kdybych si mohla vybrat. Zda kuchařkou, nebo špinavou čubkou. A já chci být ze všeho nejraději opicí, o které zde také byla řeč, až potom kuchařkou, jež umí vykouzlit na talíři chutnou krmi. I když být špinavou čubkou má taky něco do sebe, třeba když tak nazvu někoho, komu nemohu přijít na jméno, tak vím, že se mi nic nestane.

A čím byste chtěli být vy?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Lidé začínají realizovat odloženou spotřebu

15:10 Štěpán Křeček: Lidé začínají realizovat odloženou spotřebu

„Lidé si v pandemii naspořili peníze, které postupně začnou utrácet. Díky tomu dojde k realizaci odl…