Mira Třebická: Naše nechytrá vláda a naši shovívaví novináři

06.11.2022 11:11 | Komentář

To, že dnešní vládu považuji, kulantně řečeno, za nechytrou, se o mně ví. Nebudu tedy tentokrát psát o krocích naší vlády, které na začátku jejího vládnutí vzbuzovaly shovívavý úsměv na našich lících, vbrzku jsme již mluvili o její naprosté neschopnosti a bezradnosti a doteď se modlíme, aby tito neumětelové byli vystřídáni umětely.

Mira Třebická: Naše nechytrá vláda a naši shovívaví novináři
Foto: Instagram Petra Fialy
Popisek: Petr Fiala a Volodymyr Zelenskyj

Všichni víme, v jakém zuboženém stavu se naše republika nachází, znovu zdůrazňuji, nechci se zabývat hrůzostrašným rozpočtem, šílenými cenami energií (podstatně vyššími než v okolních státech), miliardami korun, které tečou do zubožené Ukrajiny, a tak dále.

Tentokrát mě zajímá role sdělovacích prostředků. Jak to, že naše kdysi zvídavá média přestala být mávnutím kouzelného proutku zvídavá a začala být milá, shovívavá, prostě začala být vládními sdělovacími prostředky. Kdyby jimi totiž nebyla, musela by se vládní garnitury ptát, kolik že v dobách, kdybychom měli doslova počítat každou korunu, mají vládní představitelé peněz na své výlety. Myslím konkrétně první výlet Petra Fialy na Ukrajinu, nedávný druhý výlet Petra Fialy a jeho kamarily na Ukrajinu a třetí summit členských zemí EU v Praze. My obyčejní občané bychom přeci měli právo vědět, kam mizí peníze nás všech. Za mých mladých kariérních let jsme museli odpovídat na otázky typu - kolik stála Bushova a Putinova návštěva v Praze, kolik stál summit patnácti prezidentů v Brně, viz zde.

A tak bych ráda požádala naše sdělovací prostředky, aby začaly plnit svou profesní roli a zeptaly se na výše zmíněné výlety našich výletníků do země zmítané válkou. Takovýto PR výlet z hlediska bezpečnosti bude zcela jistě obrovská suma peněz, která by se dala využít zcela jinak.

A když už se strefuji do finanční negramotnosti naší vlády a k tomu do její drzosti, kdy pod deseti svetry posloucháme a čteme ve sdělovacích prostředcích, že si kromě výletů (v dobách on-line komunikace) dopřává i zvýšení platů, chtěla bych ještě poprosit, aby alespoň vizuální obrázky našich vládních představitelů byly koukatelné - viz odhalená masitá stehna ministryně obrany Jany Černochové. Odhalená stehna patří do ložnice, nikoli na oslavu svátku 28. října na Pražském hradě. A propos, nevíte někdo, od koho odebírá Ukrajina plyn?

Mira Třebická

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Pohřební řeči k Ukrajině

15:49 Jiří Paroubek: Pohřební řeči k Ukrajině

Minulý čtvrtek jsem si pustil, tak jako každé ráno při cvičení, ČT24 a vyslechl jsem mj. vysvětlení …