Mira Třebická: Silvestrovská taškařice pokračuje

07.01.2022 19:53 | Komentář

Jiřina Bohdalová má zdařilou konkurenci. Na paty jí šlapou hlavní hygienička Pavla Svrčinová, ministr zdravotnictví Vlastimil Válek a ministr financí Zbyněk Stanjura.

Mira Třebická: Silvestrovská taškařice pokračuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Od Pavly Svrčinové jsme se dnes dozvěděli, že více než dvacet pět tisíc lidí, především ze zdravotnictví a sociálních služeb, žádá o uznání nemoci covid 19 (čínského koronaviru) za nemoc z povolání. Také to, že prověřování pravdivosti žadatelů trvá většinou až čtyři měsíce (!), a dále i to, že pokud se žadatelé vrátí z dovolené, kde onemocněli čínským koronavirem, jejich žádosti nebude vyhověno, protože onemocněli na dovolené, nikoli v pracovním procesu. O další pobavení se Pavla Svrčinová postarala, když se na Radiožurnálu rozloučila s moderátorem téměř bujarým „nashle“! Intonaci a barvu hlasu kolchoznice by jí nepochybně mohla závidět i Jiřina Bohdalová v některé ze svých rolí.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek by si na první dobrou měl především jako lékař poradit se svým výrůstkem na čele. A jako ministr zdravotnictví by měl absolvovat tvrdý mediální trénink, aby dokázal jasně a zřetelně komunikovat například o Deltě, Omicronu a dalších variantách a mutacích, které nás nepochybně čekají. Jinak musí být pro sdělovací prostředky se svým lapidárně nekompromisním vyjadřováním vyloženě živnou půdou stejně jako byla pro Janka Roháče spolupráce s Vladimírem Menšíkem nebo pro Jiřího Adamce spolupráce s Jiřinou Bohdalovou. S tím rozdílem, že Vladimír Menšík ani Jiřina Bohdalová neplácali nesmysly.

Vystudovaný elektrotechnik, zlými jazyky nazývaný elektromontér, takto ministr financí Zbyněk Stanjura, se nám zase svěřil, že snížit plánovaný schodek rozpočtu o 80 miliard se mu podaří velmi snadno díky špatným odhadům vystudované právničky Aleny Schillerové.

Další posilvestrovskou taškařicí je přiznání současné vlády, že tak trochu, po třiceti dvou letech, kdy se naše země obrátila k Západu, umí leda tak rusky. Ještěže v Bruselu jsou tlumočníci.

A mně se chce hlasitě zařvat - Milouši Jakeši, vrať se, máš tady kámoše!

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Perly senátorky Kovářové

9:44 Zdeněk Jemelík: Perly senátorky Kovářové

Z fotografie na stránkách Parlamentních listů se na mne usmívá veselá stařenka. Je to senátorka Dani…