Miroslav Josef Bezecný: Rekonstrukce Barrandovského mostu - ráj archeologů

10.02.2022 19:53 | Komentář

Při plánované rekonstrukci Barrandovského mostu, která má údajně začít v květnu, by se mělo postupovat velice citlivě. Zejména s ohledem na budoucí generace archeologů, až tam budou za dva tisíce let provádět výzkum.

Miroslav Josef Bezecný: Rekonstrukce Barrandovského mostu - ráj archeologů
Foto: TSK
Popisek: Barrandovský most

Jakýsi "expert" na dopravu napsal, že most je motoristy využíván od roku 1983. Je ale zajímavé, že ještě v roce 1986 se teprve stavěl!? A budoucí ráj archeologů? Když se v osmdesátých letech most stavěl, již tenkrát na něm pracovali soukromníci. Ale vznikla zde zajímavá situace.

Zatímco v Čechách to ještě nebylo povoleno, na Slovensku ano. A tak "soukromníci autodopravci" mohli jezdit na stavbách jen v případě, že měli razítko, že jsou přidruženou výrobou JZD (vlastně JRD) na Slovensku. Za toto razítko posílal každý z nich na Slovensko 25 tisíc korun měsíčně.

Většinou měli Tatry stoosmatřicítky sklápěče. Byly to "hajtry" které jezdily na hraně životnosti. Jezdili s nimi jen na stavbě, protože na větší vzdálenost by nedojely. A když "klekly", nechali je tam stát. A tak na nájezdech na Barrandovský most jsou "pohřbeny" dvě Tatry 138 sklápěče. A také válec mixu (domíchávače betonu).

Tenkrát ho vezli do Kovošrotu. Když tam přijeli, odmítli ho převzít, protože je v něm beton. A tak ho museli odvést zpátky k mostu. Někde tam (pod nájezdem) ještě dnes je. A to je škoda. Protože jak je silný plech pláště, plus několika centimetrová vrstva betonu. Jako nádrž by byl naprosto nezničitelný.

Také je tam někde fůra nových lešenářských trubek. Tenkrát zapadly do bahna. A tak přijel buldozér a zahrnul je všechny do výkopu. Dnes se také uvádí, že dráty v Barrandovském mostě jsou prorezivělé. To je ovšem zajímavá informace, protože se tenkrát při výstavbě tvrdilo, že jsou ze speciální nerezové oceli. Kde je tedy pravda?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Vláda po volbách „přiznává barvu“

7:38 Lukáš Kovanda: Vláda po volbách „přiznává barvu“

Komentář k nově oznámenému záměru vlády zastropovat domácnostem jen část spotřeby energií