Když se stát nestará o své seniory, kteří celý život poctivě pracovali, musí se hledat vhodné alternativy k zajištění bezstarostného stáří. V žádném případě však se tento komentář nesnaží podporovat trestnou činnost. Jen trocha zamyšlení k řešení situace důchodců. Pokud si zažádáte o umístění do domova důchodců, musíte vyplnit desítky tiskopisů, žádostí, dotazníků, prověřují vás pomalu až do desátého kolena. A pokud nemáte známého hejtmana, můžete čekat i několik let. Ani pak to není jisté, že vás přijmou.
Ale do kreminálu vás budou naopak nutit a přemlouvat, abyste nastoupil co nejdříve. Případnou cestu do domova důchodců si musíte zajistit a hradit sami. Ale do vězení, i pokud máte v plánu "jiné aktivity", vás zadarmo dovezou. Jestliže dostanete vyrozumění o nástupu do domova důchodců, a pobýváte zrovna v zahraničí, musíte se okamžitě vrátit, a ještě k tomu na vlastní nálady. Jinak se vám může stát, že umístěnka po čase propadne. Ale když máte předvolání do nápravně výchovného zařízení, a jste "zcela náhodou" v zahraničí, nejen že si dají tu práci, aby vás našli, zadarmo vás převezou do kreminálu (někdy i letecky) a ještě vám dají ochranku, aby se vám cestou něco nestalo, třeba aby vás nějaký lump neokradl. Když v domově důchodců neteče teplá voda, jsou to "objektivní potíže", na které je potřeba ustanovit odborné komise, aby se to operativně řešilo podle harmonogramu. Ale ve vězení teplá voda téci musí. Jinak je to porušování lidských práv. Jeden známý český vězeň si nedávno posteskl, že se mohl ve vězení sprchovat teplou vodou "jen" třikrát v týdnu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV