Pravda, v případě početných geopolitických konfliktů, ať už na Ukrajině, v Libyi anebo Iráku, které cenou černého zlata v nedávné minulosti výrazně hýbaly, nemůže byť o klidu ani řeči.
Na druhé straně je trh už zřejmě vstřebal, a jelikož v nich nedošlo k žádnému zásadnějšímu zvratu, či posunu, Brent se v uplynulém týdnu udržoval v úzkém pásmu 107-108 USD za barel. Z letní letargie ho probral ani jeho americký protějšek WTI, který hlavně v souvislosti s úterním vypršením srpnových kontraktů zažil nepoměrně živější týden.
Právě silný začátek týdne na opačné straně Atlantiku stlačil ostře sledovaný cenový rozdíl mezi WTI a Brentem na méně než 3 USD (ve prospěch Brentu), což bylo nejméně od loňského září.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.