Miroslav Kulhavý: Českému státu velí hrobaři republiky

13.03.2024 15:57 | Komentář
autor: PV

A ještě tu hrůzu prezentují přes média! Vynechám jejich hospodářské zrůdnosti a následné výsledky. Aby toho nebylo málo, přidávají se do pohřební party i odešlé politické existence a i někteří novináři. Všemu vévodí jako slon v porcelánu premiér Fiala svým vměšováním se do vnitřních poměrů na Slovensku a odmítnutím tradičního setkání se slovenským premiérem. Co se dá o něj čekat, když již na počátku konfliktu na Ukrajině prohlásil: „Jsme ve válce!“

Miroslav Kulhavý: Českému státu velí hrobaři republiky
Foto: pixabay.com
Popisek: Válka - ilustrační foto

Z těch politiků, kteří jsou ve funkci, „zazářil“ senátor Láska svým ponoukáním k vyslání vojsk NATO na Ukrajinu; cituji: „Já prostě moc nevím, o čem ještě diskutujeme. Nepošle-li Evropa své profesionální vojáky na pomoc Ukrajině teď, budou za pět či deset let na obranu východní a střední Evropy rukovat naše děti.“ Jestřáb Láska by si měl nastudovat účinky jaderné bomby s tím, že žádné děti tady nemusí zůstat, ale i v případě přežití by neměly kam narukovat. I prezident Emmanuel Macron z původní úvahy o možnosti vyslání vojáků NATO rychle couvl na možnost vyslat nebojový oddíl k asistenčním činnostem.

Naproti tomu naše přední (ale utajená) válečníce, exministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková, nevěda, co je slušnost, přímo úkolovala kyjevské politiky: „Musí vyhrát dřív“, než „u nás bude Babiš a v Americe bude Trump.“ Pravděpodobně měla na mysli mač v basketu nebo v gorodkách, domnívajíc se, že ti dva tomu nefandí, protože jinak o válečných akcích (vyfutrovaných statisíci mrtvol) by takto lehkovážně mluvit nemohla. Ale co chcete po přitroublé „odbornici“, která stanovovala diagnózy politiků z médií na dálku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…