Miroslav Kulhavý: Jan Jandourek napomíná kardinála Duku a přitom sám blábolí

23.07.2020 13:15

Článek p. Jandourka z 21.7.2020 na Forum 24, v němž se autor se zcela hloupou argumentací otírá o kardinála Duku, je přímo ukázkovým výtvorem do kolonky polopravdy a záměrně účelového negativního vyhodnocení.

Miroslav Kulhavý: Jan Jandourek napomíná kardinála Duku a přitom sám blábolí
Foto: Repro YouTube Meganoticias
Popisek: Požár katedrály v Nantes
reklama

Pan kardinál se v souvislosti s požárem katedrály v Nantes pozastavil nad celkovým obrazem z posledních let a označil žhářský počin za útok na základy evropské civilizace. Čísla neuvedl, proto doplním:  ve Francii ročně dochází k více než tisíci napadení křesťanských zařízení a i přímo duchovních.

Pro plné pochopení zvednutého prstíku falešného kritika je nutno zmínit hnízdo, ze kterého p. Jandourek povstal: v 28 letech nastupuje ( 93 – 95) jako kněz v kostele Nejsvětějšího Salvátora, tedy k T. Halíkovi; jako spisovatel dal za dva roky (1997) do knižní podoby rozhovory s Tomášem Halíkem; že je vedle novinařiny také editorem deníku FORUM 24 jen mezi řádky vysvětluje, proč útočí nejapnými poznámkami na PL a Dukovi vyčítá, že tam publikuje. 

Při znalosti současného vztahu mezi kardinálem Dukou a T. Halíkem, kdy Halík slíznul za svá nevymáchaná ústa od Duky důtku, není potřeba postoj Halíkova odkojence dále posuzovat. Za zmínku však stojí jeho způsob argumentace: něco jako když podle počtu much ve včerejším pivu určuje počasí v Himálajích.

Řeč byla o počtu kostelů napadených ve Francii, ale  pomýlený kritik argumentuje desítkami útoků na mešity v Německu a cca 910 útoky na muslimy. To, že řada útoků neměla podtext jen náboženský, ale hlavně sociálně – kriminální, neb nově instalovaná ubytovna plná muslimů v obci (po zkušenostech odjinud) generuje rvačky, zlodějinu a děvčata pod zámkem. Není divu, že se místní bránili.

Rovněž jásání nad propuštěným klíčníkem od katedrály v Nantes spojené až s debilním výsměchem Dukovi, že dělal předčasné závěry, je bez strategické situační informace záměrné zamlčování právě pro vytvoření prostoru pro kritiku. Nevzít v potaz, že začalo hořet na třech místech současně, což bylo jednoznačně  vyhodnoceno jako žhářský akt, je úměrné zaujatosti pisatele.

V neposlední řadě připisovat Dukovi podkuřování krajní pravici tím, že se staví na stranu a obranu svých křesťanských bratří ve Francii, je na úrovni osoby s IQ pod 80 a nebo to jen podtrhuje osobní zášť, která, zvláště u kněze, volá po omluvě a pokání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Radosti justičního prudiče

8:39 Zdeněk Jemelík: Radosti justičního prudiče

Úděl justičního prudiče (oficiálně se tomu říká občanský aktivista) je neveselý. Seznamuje se s osud…