Miroslav Kulhavý: Vrchol pokrytectví se jmenuje vláda Petra Fialy

03.03.2023 11:31 | Glosa
autor: PV

Není potřeba dlouze pátrat a vyhledávat důkazy pro toto tvrzení; stačí jen zveřejnit poslední kroky vlády v ovlivňování odměňování v různých profesních a společenských kategoriích. Nehodlám konkrétně srovnávat až směšné protiklady na jedné straně výroky dřívější opozice a na druhé těch samých ve vládních funkcích. Výroky by zabraly několik stran A4.

Miroslav Kulhavý: Vrchol pokrytectví se jmenuje vláda Petra Fialy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

To pokrytectví zejména u P. Fialy má pikantní nátěr: v rozmezí pár měsíců popírá sám sebe, když z videí (která mně přišla) hlásá, že na důchody v žádném případě nesáhne, o daních ani nemluvě. Nu, a současnost je zjevně jiná. Ano, důchody jsou velký mandatorní výdaj, ale nejde strkat – alespoň částečně hlavu do písku a pokrytecky spekulovat s časem, kdy vyjít se škrtáním na světlo Boží. Inflace nevzrostla ze dne na den a jistě by bylo obrazně návodné, čím se současná vládní pětikolka o její výši zasloužila a to především svým nekonáním.

Domnívám se, že v budoucnu bude v učebnicích při výuce ekonomie dáváno za příklad naše současné nakládání s el. energií: vyrobit za málo a za málo prodat, a po té  tu svou zpětně nakoupit násobně dráž. Je to stejné jako když by zemědělec vypěstoval brambory, prodal je VŠECHNY  obchodníkům za 2Kč/kg a vzápětí si v obchodě ty svoje koupil 18 Kč/kg. I pro ty, s IQ lehce pod 70, by to byla příležitost si ťukat na čelo!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…